Az első mérkőzést szombaton reggel a házigazda Székelyudvarhelyi Női Kézilabda Klub és a felvidéki Naszvad játszotta, a különbség már látszott a csoportmeccseken is: az SzNKK és a magyarországi másodosztályban játszó Mohács együttesei gólzáporos győzelmeket arattak.
Az évről évre más helyszínen rendezett tornára idén három erdélyi, egy magyarországi, illetve egy felvidéki és vajdasági csapat kapott meghívást, összesen nyolc mérkőzést láthatott a sportcsarnok közönsége, egy meccset, a Marosvásárhely–Ada összecsapást a Bányai János Kollégium sporttermében rendezték.
Mind a kisdöntő, mind pedig a finálé kiegyensúlyozott csatát hozott, a naszvadaiak egy góllal nyertek egy nagyon küzdelmes meccsen.
A fináléban jól kezdett az SzNKK, a nyolcadik percben kapta az első gólt a kitűnően védő Bálint Anna, ám a mohácsiak fokozatosan átvették a kezdeményezést, félidőben még döntetlen volt az állás.
A második játékrészben a vendégek sokkal magabiztosabban játszottak és megérdemelten nyerték meg a tornát, amelyet a hat csapatból verbuválódott válogatott és a székelyudvarhelyi egykori kézilabdázó hölgyekből álló együttes mérkőzése zárt.
A mohácsiak megvédték címüket, a vándorserleget hozták – és vitték is.
A Sepsi OSK csupaszív tulajdonosa, Diószegi László nem szokványos klubelnök. Fontos számára, hogy tisztelettel bánjon a szurkolókkal, időnként megpróbálja részletesebben elmagyarázni nekik döntései okát. Erről és a kiesést követő időszakról kérdeztük.
Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os szezonjában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A vezető gólt követően sokáig szenvedett Ovidiu Burcă csapata a Sellenberki SK ellen, de a hajrában eldöntötte a párharcot.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
Székelyföldi szabadidőközpont az ország legkedveltebb gyerekvonzó turistacélpontja a Clubul Copiilor (Gyerekek Klubja) nevű mozgalom munkatársai szerint, akik Google-értékelések alapján rangsorolták a romániai létesítményeket.
Miközben lassan mindenki kézhez kapja a villamos energia ársapkájának eltörlése nyomán nagyjából duplájára duzzadt villanyszámláját, a lakosságnak szolgáltatott energia árának a csökkentését tűzte zászlajára Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!