Jó formában várta a szombat délutáni megmérettetést mindkét alakulat, a játéknapot megelőzően a házigazda a 3. pozíciót foglalta el, míg a Sepsi-SIC a második helyen tanyázott. Azt sejteni lehetett, hogy nem lesz könnyű menet, ez pedig be is következett.
Az elejétől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, aztán az első félidő hajrájához közeledve kissé beragadt a zöld-fehér mezes csapat, ezt pedig könyörtelenül kihasználta a Kolozsvári U, 14–10-re elhúzott, ezt a négygólos különbséget pedig szünetig sikerült megtartania (16–12).
A fordulás után gyakorlatilag lemásolták az első játékrészt, és habár Carmen Cartaș együttese mindent megtett a felzárkózás érdekében, ez nem sikerült. Mindvégig csak szaladni tudott az eredmény után, végül pedig 31–27-es hazai siker született.
A vereség ellenére a Sepsi-SIC maradt a második helyen, így is öt ponttal vezet a kincses városiak előtt.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Sorsdöntő mérkőzés vár a Ferencvárosra az Európa Liga selejtezőjében, este a Barcelona is pályára lép. Kosárlabda, kerékpár, atlétika, tenisz és sznúker is színesíti a csütörtöki sportműsort.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
John Ratcliffe, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) igazgatója a héten Moszkvába tett látogatása során figyelmeztette az orosz tisztviselőket, hogy ne fokozzák a feszültséget a balti NATO-tagállamokkal szemben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!