Egyenes ágon juthatnak a negyeddöntőbe a kézilabda BL-ben

Horváth Bálint Ottó 2022. december 19., 15:14

Az idei utolsó mérkőzéseket rendezték a női és férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A legrangosabb európai kupasorozat főtábláján érdekelt négy magyar és három román együttes mind továbbjutásra áll a téli szünet ideje alatt, többen a csoport első két helyéért is versenyben vannak, amely egyenes ágon való továbbjutást jelent a negyeddöntőbe.

Nagy a küzdelem a Győr és a Rapid között az első két hely megszerzéséért Fotó: Facebook/Győri Audi ETO KC

A női BL csoportkörében a 9. forduló vasárnapi játéknapján a Bukaresti CSM nagyon értékes győzelmet aratott, hazai pályán 27–24-re múlta felül a címvédő, norvég Vipers Kristiansandot, amellyel helyet cserélve átvette a vezetést az A csoportban, amelyben a cseh Banik Most ellen házigazdaként 43–19-re győztes Ferencváros az ötödik pozíciót foglalja el. A B csoportban pontegyenlőséggel álló, harmadik Győri ETO és negyedik Bukaresti Rapid is idegenben nyert, előbbi a montenegrói Buducnost (25–23), utóbbi a norvég Storhamar (36–29) ellen.

A férfi BL-főtábla A csoportjában a Telekom Veszprém a második helyet foglalja el, míg a Dinamo a negyedik – a két csapat csütörtökön 31–31-es döntetlent játszott egymással Bukarestben –, és nagyon közel került a legjobb tizenhat közé jutáshoz. A B csoportban a Pick Szeged az ötödik helyen tartózkodik, legutóbb 34–32-re nyert a norvég Elverum vendégeként.

A nőknél a csoportkör január 7-én folytatódik, míg a férfiaknál csak február 8-án a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokság miatt. A csoportok első hat helyezettje jut tovább, az első és a második közvetlenül a negyeddöntőbe, a harmadik, negyedik, ötödik és hatodik pedig a rájátszás első fordulójába.

Női kézilabda Bajnokok Ligája

Az A csoport állása: 1. Bukaresti CSM 15 pont, 2. Kristiansand 13, 3. Odense 12, 4. Bietigheim 10, 5. Ferencváros 9, 6. Brest 7, 7. Krim Ljubljana 6, 8. Banik Most 0.

A B csoport állása: 1. Metz 15 pont, 2. Esbjerg 14, 3. Győri ETO 14, 4. Rapid 14, 5. Buducnost 9, 6. Storhamar 4, 7. Kastamonu 2, 8. Lokomotiv Zagreb 0.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája

Az A csoport állása: 1. Paris SG 16 pont, 2. Veszprém 16, 3. Magdeburg 14, 4. Dinamo 11, 5. GOG 9, 6. PPD Zagrab 8, 7. Wisla Plock 5, 8. Porto 1.

A B csoport állása: 1. Barcelona 19 pont, 2. Kielce 18, 3. Nantes 12, 4. Kiel 10, 5. Szeged 8, 6. Aalborg 7, 7. Celje 4, 8. Elverum 2.