Amíg Gyulyás István együttese a nyitófordulóban legyőzte az oroszokat, addig a vb- és olimpiai címvédő skandinávok kikaptak Izlandtól. Utóbbiak a hétfői, második játéknapon simán felülmúlták Oroszországot a férfi kézilabda Európa-bajnokságon.
Nem szeppent meg a fiatal magyar gárda a világsztárok sokaságát felvonultató, Malmö Arénában majdhogynem hazai környezetben játszó Dániától. A védelem jól zárt, ami láthatóan bosszantotta az ellenlábast, a 8. percben egyenlítettek (3–3).
Fordítani nem tudtak, Bóka, Hornyák és Nagy szállították az újabb találatokat, a 19. minutumban jött a dánok első időkérése (6–9). Nem tudott rendet rakni a fejekben a szövetségi kapitányuk, Nagy a saját térfélről lőtt egész pályás gólt, így négyre növelte az előnyt (6–10).
Két elrontott magyar ziccerrel visszahozták a skandinávokat a meccsbe, a 24. percben kiegyenlítettek (10–10). Szita és Máthé bombagóljaival az öltözőbe úgy mehettek vissza a fiúk, hogy kettővel vezettek (11–13).
A második felvonás elején sem változott nagyot a játék képe, a magyarok jól zártak, amikor pedig a védőfalon átjutottak, akkor Mikler mutatott be bravúrokat.
Bánhídi, majd Rosta a félkörről a kapusba dobták, a 44. percben érte utol az ellenfél a piros-fehér zöldeket (18–18). Átvenni a vezetést ezúttal sem tudta, Nagy és Balogh rázta meg magát, újból kettő közte.
A heteseket Balogh magabiztosan bepattintotta, a végjátékra úgy érkeztek meg az együttesek, hogy kettő volt továbbra is a magyar előny (21–23).
A dánok nem törtek meg, az 55. percben hozták egálra az állást, az 57, minutumban a mérkőzésen először vezettek (24–23).
Szita a bal alsóba helyezte, 24–24-nél kértek időt a dánok. Amilyen hosszasan lehetett, addig támadtak, a gólszerzés nem jött össze. Még 8 másodperc volt, amikor a magyarok időt kérhettek, a támadást nem tudták felvinni a kapuig.
Szívvel-lélekkel harcolt a magyar kézilabda-válogatott, végig a nagyhatalomnak számító dánok futottak az eredmény után. Ennek tükrében a döntetlennel inkább ők lehetnek elégedettek.
A zárófordulóra marad a nagy kérdés, Izland mellett ki jut tovább a következő körbe. Magyarország épp Izlanddal mérkőzik, amennyiben nem szenved vereséget, továbblép.
Férfi kézilabda Európa-bajnokság, E csoport, 2. forduló:
Dánia–Magyarország 24–24 (11–13).
A magyarok gólszerzői: Balogh Zsolt 7, Szita Zoltán 5, Nagy Bence 4, Hornyák Péter 3, Bóka Bendegúz, Máthé Dominik 2-2, Győri Máté 1.
A másik meccsen:
Izland–Oroszország 34–23 (18–11).
A csoport állása:
1. Izland 4 pont
2. Magyarország 3
3. Dánia 1
4. Oroszország 0
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!