Szombaton délután a férfi kézilabda Bölények Ligája első játéknapjának meccsén a VSK Székelyudvarhely idegenben, a Tordai Potaissa otthonában lépett pályára.
Az első félidőben előbb a vendégek lőttek zsinórban hármat, így 4–2-ről átvették a vezetést, ezt követően viszont a Kolozs megyeiek négy ízben voltak eredményesek, a 15. percben 8–6 volt javukra.
A VSK kapusa, a horvát Ivan Eres parádézott, tartotta a lépést, nem engedte el sokkal jobban jegyzett ellenfelét az újonc. Szoros volt az állás, a székelyföldiek több ízben egyenlítettek.
A pihenő előtti kettős emberelőnyt kihasználva, Putnoky Szabolcs hetest értékesített, Ivan Eres egészpályás góljával pedig úgy mehetett vissza az öltözőben a Sipos Lóránt által irányított gárda, hogy eggyel vezetett (15–16).
A második felvonást jobban indította meg a Potaissa, pillanatok alatt megfordította az állást, fokozatosan pedig átvette a vezetést, a 41. percben pedig időt kellett kérnie a VSK trénerének, miután az addigi legnagyobb, négygolós hátrányba kerültek (23–19).
Ez pedig már elégséges előnynek bizonyult a tordaiaknak. A vendégek több technikai hibát követtek el ebben a félidőben, így nem tudták megközelíteni annyira az ellenfelet, hogy izgalmas legyen a végjáték.
A második felvonást 21–12-re kapták ki.
Vereséggel mutatkozott be a VSK Székelyudvarhely az élvonalban, de összességében jó kézilabdát mutatott fél órán keresztül, erre pedig alapozhatnak a folytatásban.
A második fordulóban a Nagybányai Minaur utazik Székelyudvarhelyre.
Férfi kézilabda Bölények Ligája, 1. forduló:
Tordai Potaissa–VSK Székelyudvarhely 36–28 (15–16).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 7, Alin Roșu 4, Csibi Hunor, Feliciano Couveiro és Katona Tamás 3-3, Aleksandar Milicevic és Bogdan Păunescu 2-2, Pavel Loic, Szász Előd, Tálas Huba, Ivan Eres 1-1.
| 2024. 08. 30. 17:30 | Temesvári Poli Temesvári Poli | CSM Focșani CSM Focșani | 22-20 |
| 2024. 08. 31. 17:30 | CSM Vaslui CSM Vaslui | Bukaresti CSM Bukaresti CSM | 28-27 |
| 2024. 08. 31. 17:30 | CSU Suceava CSU Suceava | Bukaresti Steaua Bukaresti Steaua | 37-36 |
| 2024. 08. 31. 17:30 | Konstancai CSM Konstancai CSM | Bukaresti Dinamo Bukaresti Dinamo | 26-34 |
| 2024. 08. 31. 18:00 | Fogarasi VSK Fogarasi VSK | HC Buzău HC Buzău | 22-29 |
| 2024. 08. 31. 18:00 | Tordai Potaissa Tordai Potaissa | Székelyudvarhelyi VSK Székelyudvarhelyi VSK | 36-28 |
| 2024. 08. 31. 18:00 | Nagybányai Minaur Nagybányai Minaur | Bákói CSM Bákói CSM | 31-29 |
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Ittas állapotban ütközött több parkoló autóval, és egy kerítésnek is nekiment a csíkszeredai Fenyő és Nárcisz utcákban egy 33 éves nő szombatra virradóan Csíkszeredában – erősítette meg lapunknak a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!