Egy félidőt megnyert, egyet nagyon kikapott a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. augusztus 31., 20:06

Az újonc megmutatta, hogy tud jó kézilabdát játszani a sokkal tapasztaltabb együttessel szemben. Csakhogy a Tordai Potaissa a szünet után lelépte őket.

A szünet után papírforma eredmény született Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a férfi kézilabda Bölények Ligája első játéknapjának meccsén a VSK Székelyudvarhely idegenben, a Tordai Potaissa otthonában lépett pályára.

Az első félidőben előbb a vendégek lőttek zsinórban hármat, így 4–2-ről átvették a vezetést, ezt követően viszont a Kolozs megyeiek négy ízben voltak eredményesek, a 15. percben 8–6 volt javukra.

A VSK kapusa, a horvát Ivan Eres parádézott, tartotta a lépést, nem engedte el sokkal jobban jegyzett ellenfelét az újonc. Szoros volt az állás, a székelyföldiek több ízben egyenlítettek.

A pihenő előtti kettős emberelőnyt kihasználva, Putnoky Szabolcs hetest értékesített, Ivan Eres egészpályás góljával pedig úgy mehetett vissza az öltözőben a Sipos Lóránt által irányított gárda, hogy eggyel vezetett (15–16).

A második felvonást jobban indította meg a Potaissa, pillanatok alatt megfordította az állást, fokozatosan pedig átvette a vezetést, a 41. percben pedig időt kellett kérnie a VSK trénerének, miután az addigi legnagyobb, négygolós hátrányba kerültek (23–19).

Ez pedig már elégséges előnynek bizonyult a tordaiaknak. A vendégek több technikai hibát követtek el ebben a félidőben, így nem tudták megközelíteni annyira az ellenfelet, hogy izgalmas legyen a végjáték.

A második felvonást 21–12-re kapták ki.

Vereséggel mutatkozott be a VSK Székelyudvarhely az élvonalban, de összességében jó kézilabdát mutatott fél órán keresztül, erre pedig alapozhatnak a folytatásban.

A második fordulóban a Nagybányai Minaur utazik Székelyudvarhelyre.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 1. forduló:

Tordai Potaissa–VSK Székelyudvarhely 36–28 (15–16).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 7, Alin Roșu 4, Csibi Hunor, Feliciano Couveiro és Katona Tamás 3-3, Aleksandar Milicevic és Bogdan Păunescu 2-2, Pavel Loic, Szász Előd, Tálas Huba, Ivan Eres 1-1.