Drámai csatában szereztek pontot az udvarhelyiek

Zátyi Tibor 2024. szeptember 28., 20:38 utolsó módosítás: 2024. szeptember 28., 20:42

A VSK Udvarhely közel állt ahhoz, hogy megnyerje foksányi mérkőzését, de ugyanilyen könnyen el is veszthette volna a szombati csatát a férfi kézilabda Bölények Ligájában. Az idegőrlő találkozó végül döntetlennel zárult.

Couveiro lövését kivédték az utolsó másodpercekben Fotó: Csató Andrea

A CSM Focșani három vereséggel kezdte a szezont, Temesváron és Buzăuban is kikapott, hazai pályán pedig a Dinamóval szemben maradt alul, egyedüli pontját az előző játéknapon szerezte, amikor a Bákói CSM otthonában 24–24-es döntetlent játszott. A VSK Udvarhely is hasonló utat járt be, három vereség után viszont győzelmet ünnepelhetett, a negyedik fordulóban hazai pályán nagyszerű játékkal a Temesvári Polit verte meg.

A foksányi Alin Moldoveanu sportcsarnokban rendezett mérkőzés első félidejében szinte végig a VSK vezetett, a hazaiak futottak az eredmény után. Habár a játékrész közepén volt egy 4–1-es sorozatuk, és sikerült is pár percre átvenniük a vezetést (5–7-ről 9–8), a vendégek hamar rendezték a sorokat, ismét átvették a vezetést.

A szünetben úgy vezetett egy góllal a VSK, hogy a kapuban Varó Lajos mindössze csak egyszer tudott védeni.

A szünetet követően az udvarhelyi támadások kezdtek akadozni, a hazaiak kapusa, Marocico is védett pár ziccert, a CSM pedig ellépett két góllal. Ezúttal a vendégeken volt a sor, hogy fussanak az eredmény után, ám a foksányiak is jobban céloztak, az udvarhelyi kapuba beállt Eres sem tudott hárításaival segíteni, a 43. percben a hazaiak elléptek hárommal (19–16). Időkérés következett, Sipos Lórántnak sikerült rendet tennie, és a VSK fokozatosan ledolgozta hátrányát, az 50. percben 22-nél egyenlített.

Hazai időkérés következett, és kezdődhetett az idegőrlő hajrá. A foksányi gólokra rendre válaszolni tudott a VSK, majd másfél perccel a vége előtt Couveiro megszerezte a vezetést az udvarhelyieknek, de hamar válaszoltak a hazaiak.

Az utolsó percben mindkét csapat megnyerhette volna a meccset, az utolsó támadást a VSK vezethette, ám a kapus védte Couveiro lövését, igazságos döntetlennel ért véget a meccs.

A VSK számára a legnehezebb hazai bajnoki következik, csütörtökön 17.30-kor a bajnoki címvédő, a Bölények Ligáját az elmúlt években masszívan uraló Bukaresti Dinamo érkezik a városi sportcsarnokba.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 5. forduló
CSM Focșani–Székelyudvarhelyi VSK 26–26 (11–12),
gólszerzők Focșani: Oyvind Frigstad 7, Stefan Tobosaru 5, Constantin Olteanu 4, Valentin Mocanu 3, Ilkan Kelesoglu és David Pavlov 2-2, Danylo Hlushak, Ozan Erdogan és Robert Hrimiuc 1-1, illetve Katona Tamás 6, Alin Roșu 5, Feliciano Couveiro 4, Aron Dedu és Komporály Attila 3-3, Pavel Loic 2, Vladyslav Zalevskyi, Tálas Huba és Putnoky Szabolcs 1-1.