Szombaton este Varasdon úgy lépett pályára a magyar válogatott, hogy a katariak elleni győzelemmel biztosan csoportmásodikként zár Franciaország mögött.
Pocsékul kézilabdáztak Bodóék az elején, alaposan megizzadtak a gólszerzéssel, így a 19. percben 7–3-as hátránynál kért először időt Chema Rodriguez. A szünetig hátralévő időben némileg sikerült kozmetikázni az eredményen, a 28. percben Sipos Adrián 10–10-re alakította az állást, az első játékrész végeredménye pedig 12–12 lett.
A második félidőre már egy másik csapat jött vissza az öltözőből, villámgyors akciókkal hamar háromgólos előnybe kerültek a magyarok, a vezetést végig tartani tudták, hattal, 29–23 nyertek.
Jelen pillanatban annyi tudható, hogy a magyar válogatott január 28-án, kedden játszik legközelebb a vb-n, méghozzá Zágrábban. A negyeddöntős ellenfél kiléte még kérdéses, a IV., zágrábi rendezésű középdöntős csoport végeredménye ugyanis csak vasárnap alakul ki. A legvalószínűbb, hogy Horvátország lesz az, amely megnyeri azt a hatost.
Férfi kézilabda, világbajnokság, középdöntő, 5. forduló, II. csoport:
Katar–Magyarország 23–29 (12–12).
Hollandia–Ausztria 37–37 (19–17).
21.30: Franciaország–Észak-Macedónia.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!