Hirdetés

Csoportelsőként surrant a vébé középdöntőjébe a magyar férfi kéziválogatott

Jó mérkőzést játszott, nagyon egyben volt a magyar férfi kézilválogatott
Fotó: MKSZ/Cseh Péter

Megnyerte a magyar válogatott a csoportrangadót Hollandia ellen a férfi kézilabda világbajnokságon. Az első helyen zárt a kvartettben, három pontot visz tovább a következő körbe.

A magyar válogatott csak döntetlent játszott Észak-Macedónia ellen a nyitómérkőzésen, Guineát legyőzte, így Hollandia ellen vasárnap este Varasdon feltétlenül kellett a diadal a csoportgyőzelem érdekében a férfi kézilabda világbajnokságon.

Hirdetés

Az elején a hollandok vezettek, de tíz perc után sikerült fordítania Chema Rodriguez együttesének, a szünetben pedig már kettővel, 19–17-re vezettek Bodóék.

A második félidőben ugyan folyamatosan három-négy góllal vezetett a magyar együttes, de leszakítani nem tudta ellenfelét, sőt az 56. percben egyre csökkent (33–32) az előnyük.

A hajrában Palacsik bravúrjai eldöntötték a pontok sorsát, a 36–32-es siker pedig azt jelenti, hogy csoportelsőként, három ponttal kezdheti a középdöntőt a magyar válogatott.

A magyarok, a macedónok és a hollandok a jövő heti, ugyancsak varasdi középdöntőben az Európa-bajnok franciákkal, az osztrákokkal és a katariakkal találkoznak.

Férfi kézilabda-világbajnokság, D csoport. 3. forduló:

Magyarország–Hollandia 36–32 (19–17).

Észak-Macedónia–Guinea 29–20 (14–10).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Végig futott az eredmény után, vereséggel indította az Eb-t a román kéziválogatott

Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.

Téli játékosmozgás a Szuperligában: az FK Csíkszereda igazolt a legtöbbet

A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.

Székelyhon

A világ túlsó végén fogták el a két legkeresettebb román bűnöző közül az egyiket

Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.

`
Krónika

Először rendeznek kutyaszánhúzó világbajnokságot Romániában – Kiss Attila főszervező, óradnai plébános a sportág szépségéről, nehézségeiről, evangelizációról - VIDEÓ

Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.

Krónika

Románia megvalósításai után áhítozik az euróövezet tagja

Miközben Bulgária a jelenlegi ütemben 30 év múlva fogja befejezni tervezett autópályáit, Románia új rekord előtt áll a sztrádaépítés terén – állítja párhuzamba a két szomszédos ország közúti infrastrukturális megvalósításait a bolgár Sega hírportál.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Átgázolt a lengyeleken: magabiztos győzelemmel kezdte az Eb-t a magyar válogatott

Magabiztos játékkal rukkolt elő a nyitófordulóban a magyar férfi kézilabda-válogatott, amely péntek este Kristianstadban Lengyelországgal csapott össze. Chema Rodríguez együttese mindössze egyszer került hátrányba, és végül megérdemelt sikert aratott.

Végig futott az eredmény után, vereséggel indította az Eb-t a román kéziválogatott

Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.

Nagy hiányzók és fiatalos lendület – újításokra törekszik az Eb-n a magyar kéziválogatott

Számos éles meccs, 24 együttes, minden találkozó élet-halál harc: a férfi kézilabda Európa-bajnokság idén is a kontinens legkeményebb tornája lesz. A magyar csapat új kapitánnyal indul, a román válogatott pedig szeretné elkerülni csoportja utolsó helyét.

Ez lesz Szász András első Európa-bajnoksága felnőtt szinten

Ezen a héten három skandináv ország szervezésében elkezdődik a férfi kézilabda Európa-bajnokság. A tornára kijutott a román válogatott is, utazókeretében a székelyföldi Szász Andrással. Őt kerestük fel az Eb előtt.

Fellázadtak a kézilabdaszeretők, a román válogatott mérkőzéseit sem közvetítik a tévében

A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.

Egyhamar nem nézhetjük a nagy kézilabdatornákat a román sportcsatornákon

A Pro TV szerezte meg a 2026 és 2031 közötti időszakra összesen tizenkét férfi és női kézilabdatorna, Európa- és világbajnokság közvetítési jogát. Sajtóértesülések szerint mindegyik sportesemény mérkőzéseit kizárólag az interneten lehet követni.

Közel a székelyföldi kézilabdázó, hogy ott legyen az Európa-bajnokságon

Összegyűlt a román férfi kézilabda-válogatott, elkezdte a hangolást a januári Európa-bajnokságra. A behívott keretben ott találjuk a vargyasi születésű, a Székelyudvarhelyen nevelkedett beállót, Szász Andrást is.

Lehetőség volt, áttörés nem – eltérő megítélésű női kézilabda-vb a magyar és a román válogatottnál

A torna ugyan a norvégok újabb diadaláról szólt, a magyarok és románok számára azonban inkább a tanulságok tornája volt: előbbi a hetedik helyével nem érte el a célját, utóbbi viszont átalakuló kerettel biztató játékot mutatott a jövő évi hazai Eb előtt.

Norvégia a vb trónjára is felült

Az olimpiai és Európa-bajnok norvég válogatott kollekcióját teljessé téve megnyerte a holland–német közös rendezésű női kézilabda-világbajnokságot, ugyanis a vasárnapi fináléban 23–20-ra legyőzte a társházigazda német csapatot Rotterdamban.

Elmaradt a magyar bravúr a női kézilabdavébén

Az Európa-bajnoki bronzérmes magyar válogatott nem jutott elődöntőbe, így hetedikként zárta a női kézilabda-világbajnokságot, miután a szerdai negyeddöntőben 28–23-ra kikapott a társházigazda holland csapattól Rotterdamban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!