Hirdetés

Csökkentenék az idegenlégiósok számát a kézilabda-bajnokságban

A kézilabda klubok képviselői nagyjából a nyolc román játékos nevezésén állapodtak meg.
Fotó: László Ildikó

Amolyan véleménykutatást végzett a szakszövetség, az élvonalbeli klubok képviselőit hívta össze. A magyar példát is felhozták, amikor a jövőképet vázolták fel.

A Román Kézilabda-szövetség a Román Olimpiai és Sportbizottság székhelyén szervezett értekezletet, amelyen a Virágok és a Bölények Ligájában – azaz a női és férfi élvonalban – szereplő összes klub képviselője részt vett.

Hirdetés

A felvezetőben az olimpiai bizottság elnöke, Mihai Covaliu kifejtette, számukra az a legfontosabb, hogy mind a két szakágban rendre kijusson a nemzeti együttes az ötkarikás játékokra. A válogatottak megerősítése lenne a cél, ehhez pedig minél több román kézilabdázónak kellene esélyt adni, hogy hétről-hétre a pályán legyen. Példaképp Magyarországot hozta fel, szerinte nem szégyen, ha megnézik, hogy ők miként építkeztek az elmúlt időszakban.

Ezt követően a klubok képviselőinek véleményét hallgatták meg. Több minden elhangzott, a nagy kérdés az idegenlégiósok számának a szabályozása volt.

A férfi szakág bajnoka, a Bukaresti Dinamo képviseletében Florin Vasiliu hangsúlyozta, hogy „a román játékosok nem tudják felvenni a versenyt a külföldiekkel, és nem képesek kivívni helyüket a csapatban”. Mivel ők a Bajnokok Ligájában szerepelnek, így „engedékenységet” kérne a román játékosok szerepeltetésére vonatkozó esetleges szabályokkal kapcsolatban.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Többen azt javasolták, hogy egy meccsre benevezhető keret fele legalább legyen hazai, azaz román játékos. Miután a játékvezetői lapra tizenhat név kerülhet fel, így ezen szám a nyolc lenne a soron következő idénytől.

Emellett azt is felvetették, hogy legyen kötelező egy U21-es vagy U23-as román játékos folyamatos pályán tartása. Ebben egyetértett az értekezleten jelen lévő VSK Székelyudvarhely képviselője, Győri István is.

„Itt tulajdonképp a véleményeket gyűjtötte össze a szövetség. Hosszúra sikeredett, mert mindenki elmondta, hogy mi bántja, mi a meglátása. Jómagam azt tolmácsoltam, hogy mindenképp meg kell tartani az Ifjúsági Ligát, mert ez egy jó kapocs azon játékosok számára, akik kinőtték az ifjúsági korosztályt, de még nem érik el az élvonal szintjét. Az idegenlégiósokkal kapcsolatosan nálunk négyen szerepelnek, mi próbálunk teret adni a helyi kézilabdázóknak, így nem áll fenn az a veszély, hogy meghaladjuk a javasolt küszöböt.

Egyelőre semmi sem konkrétum, a döntést majd a versenybizottság hozza meg. Így valamelyest homályban hagytak minket”

– mondta el a Székely Sport megkeresésére a VSK kézilabda szakosztályának vezetője.

Ebben a szezonban a játékvezetői lapra felírt román kézilabdázók aránya negyven százalékos kell legyen.

Jelenleg a Bölények Ligája a világbajnokság miatt szünetel, a csapatok nem rég kezdték el a téli felkészülési időszakot. A bajnokság február közepén folytatódik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldözés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Végig futott az eredmény után, nem érte utol ellenfelét a Sepsi-SIC

Szoros vereséggel indította a női másodosztályú kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszását a Sepsi-SIC, Carmen Cartaș tanítványai mindössze egy góllal maradtak alul Mioveni vendégeként.

Nagyon elengedte vendégét, a hátrányt már nem tudta ledolgozni a VSK Székelyudvarhely

Kilencgólos hátrányban is volt hazai környezetben a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásának 3. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a CSU Pitești ellen.

Még mindig nincs pontjuk, felállt a sereghajtó kispadjáról az edző

Közös megegyezéssel szerződést bontott a férfi kézilabda Bölények Ligájában szereplő Segesvári VSK és a vezetőedző.

A Marosvásárhelyi VSK az élről, a Sepsi-SIC a középmezőnyből várja a rájátszást

Mind a két székelyföldi együttes, a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC is bejutott a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásába. A legjobb nyolc között élesedik a küzdelem, a tét nem kisebb, mint az élvonalbeli tagság kiharcolása.

Véget ért az alapszakasz a Hargita KK számára

Nem sikerült pozitív eredménnyel zárnia az alapszakaszt a női kézilabda A osztályban a Székelyudvarhelyi Hargita KK-nak, a lányok vasárnap délután hazai pályán 11 gólos vereséget szenvedtek a negyedik helyezett Județean Prahovától.

Nem remegett meg a háromszéki csajok keze, a felsőházba dobta magát a Sepsi-SIC

Nem hibázott a Sepsi-SIC a női kézilabda A divízió B csoportjának zárófordulójában: a háromszéki együttes vasárnap délután magabiztos, 32–18-as győzelmet aratott a Fogarasi CSM ellen, és ezzel biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.

A pihenőt követően nem tudott újítani a VSK Székelyudvarhely

A mérkőzés első harmadában rendre döntetlen volt az állás, innen a Nagyváradi VSK kisebb előnyt hozott össze a szünetre. A második félidő elején erre rápakoltak, nem tudott fordítani a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda másodosztály felsőházi meccsén.

Csíkszentkirályon és Balánbányán folytatódnak a megyei bajnokságok

Két sportágban folytatódik hétvégén Hargita megyében a megyei szintű felnőtt bajnokságok sora. A csíkszentkirályi sportcsarnokban szombaton a női kézilabdázók, vasárnap Balánbányán a teremlabdarúgók játszanak.

Kijavította a botlást, idegenbeli sikerrel zárta az alapszakaszt a Marosvásárhelyi VSK

Magabiztosan nyerte meg az utolsó mérkőzését a másodosztályú női kézilabda-bajnokság C csoportjának alapszakaszában a marosvásárhelyi együttes, amelynek célja, hogy a szezon végén kiharcolja a feljutást az élvonalba.

Veszélybe került a Sepsi-SIC kézilabdázóinak felsőházba jutása

Rendkívül kiélezett mérkőzésen, egyetlen találattal maradt alul idegenben a Sepsi-SIC női kézilabdacsapata a CSM Roman ellen. A háromszékiek helyzete nehézzé vált, az utolsó fordulóban már kötelező a győzelem a play-offba jutás reményében.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!