Csak egyenlített, egyszer sem vezetett a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2021. szeptember 25., 14:25

A férfi kézilabda A osztály D csoportjának a továbbjutó pozíciókért harcoló két gárda mérte össze erejét. A tavalyi élvonalbeli klub jött ki győztesként.

Katona Tamás öt gólig jutott Fotó: Beliczay László

Szombaton délben a Fogarasi VSK otthonában lépett pályára a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály második fordulójában. Mindkét csapat győzelemmel indította a bajnokságot.

A hazaiak az elején megragadták a kezdeményezést, kihasználták, hogy a székelyföldiek többet hibáztak támadásban, a 9. percben 6–2-re vezettek. Egy időkérést követően gyorsan jött a válasz, zsinórban négyszer találtak be, így a a 16. percben kiegyenlítettek (6–6).

Fej-fej mellett haladt a két együttes a szünetig, az udvarhelyiek rendre csak egyenlítettek, egyszer sem vezettek.

A második felvonásban is a házigazdák voltak pontosabbak, a 40. percben már 19–14-et mutatott az eredményjelző. A Sipos Lóránt által irányított gárda nem adta fel, a végjátékban megvolt a lehetőség, hogy ponttal térjen haza: az 57. percben egyre megközelítette a Brassó megyeieket (25–24), sőt megvolt az egyenlítési lehetőségünk, de a kapufára lőtték a labdát.

Nyert a tavaly az élvonalban szereplő Fogarasi VSK, várhatóan a két csapat ott lesz a D csoport élmezőnyében.

Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 2. forduló:

Fogarasi VSK–VSK Székelyudvarhely 28–25 (11–10).
A vendégek gólszerzői: Katona Tamás és Tăuțean Angelo 5-5, Jére Róbert és Fekete Róbert 4-4, Palatka Barna 3, László Zsolt 2, Komporály Attila és Tófalvi Krisztián 1-1.