Minden idők legjobb román női kézilabdázója, Cristina Neagu 36 évesen eljutott arra a pontra, hogy befejezi pályafutását. Legfőbb vágya az volt, hogy a román válogatottal kijusson a párizsi olimpiára, ám ez tavaly télen meghiúsult, amikor a Románia nem tudta kiharcolni a selejtezőn való részvételt. Neagu akkor már bejelentette, hogy visszavonul a válogatottól.
A trikolórok csapatkapitánya csütörtökön este a PRO TV esti híradójában jelentette be, hogy a szezon végén visszavonul az aktív játéktól.
„Van egy fontos üzenetem a kézilabda szerelmeseinek és különösen azoknak az embereknek, akik támogattak és követtek engem egész pályafutásom során. Úgy döntöttem, hogy az idei szezon végén visszavonulok, ezt már egy ideje eldöntöttem, nem egyik napról a másikra. Folyamatosan a megfelelő pillanaton gondolkodtam, de ez soha nem a megfelelő pillanat.
Úgy döntöttem, hogy ez lesz az utolsó szezonom a kézilabdapályán. Úgy gondolom, hogy minden sportoló pályafutásában eljön ez a pillanat, de nem szeretném, ha ez egy szomorú hír lenne, hanem azt szeretném, ha mindannyian boldogok lennénk” – mondta Neagu az Andreea Escának adott interjújában.
„25 éves pályafutást tudhatok magam mögött, ebből 20 évet a legmagasabb szinten, és rengeteg nagyszerű pillanatot éltem át. Természetesen az emberek emlékeznek a trófeákra, élveztem a Bajnokok Ligája-trófeát és a válogatottal nyert két érmet. Ez egy egyedülálló érzés. Sérülések miatt a pályán kívül is eltöltöttem 4 évet, azt hiszem, ekkor tanultam a legfontosabb leckéket” – tette hozzá Neagu.
A fővárosban született 1988. auguszuts 26-án, 12 évesen kezdett el kézilabdázni. Pályafutása során az Activ Ploiești, a Brassói Rulmentul, az Oltchim Râmnicu Vâlcea, a Buducsnoszt Podgorica és a Bukaresti CSM csapataiban játszott.
Neagu 17 évig játszott a válogatottban, és két bronzérmet nyert Romániával, a 2010-es Európa-bajnokságon és a 2015-ös világbajnokságon.
A Nemzetközi Kézilabda-szövetség négyszer választotta meg a világ legjobb játékosának, 2010-ben, 2015-ben, 2016-ban és 2018-ban, 2015-ben pedig a világbajnokság legjobb játékosának is megválasztották, ahol ő lett a legjobb góllövő.
Februárban Cristina Neagu átlépte az 1100 gólos mérföldkövet a női kézilabda Bajnokok Ligájában, ebben az örökranglistán csak a montenegrói Jovanka Radicsevics előzi meg.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!