A Román Kézilabda-szövetség (FRH) elkészítette, hivatalos honlapján pedig közzétette az A osztály csoportjait. Akárcsak tavaly, idén is a földrajzi tényezők szerint sorolta be a klubokat. A nőknél valamivel kevesebb együttes nevezett, a Székelyudvarhelyi Női Kézilabda Klub a C-be, a tavaly a feljutáshoz közel álló Marosvásárhelyi VSK a D-be került.
A Maros partiak edzője, Claudiu Evi érdeklődésünkre elmondta, jól halad a felkészülés, idén is kizárólag helyi játékosokkal vesznek részt a bajnokságban.
A csoportban nem változott semmi, ugyanazokkal az ellenfelekkel találkoznak, mint az előző idényben. „Tavaly uraltuk a bajnokság D csoportját, úgy vélem, az új szezonban sem lesz gond számunkra, hogy felülmúljuk őket. A legfontosabb, hogy a játékosaink tovább fejlődjenek, sokuk számára még korai lenne, hogy megtegyék a lépést az élvonal felé, így jelenleg a másodosztályban való részvétel a legjobb választás” – tette hozzá a tréner.
A székelyudvarhelyi együttesnél is hasonló a szemlélet. Mester Zsolt, a SZNKK edzője kifejtette, nem volt kérdés egy pillanatig sem, hogy nevezzenek.
A csoportunkban három együttes kiemelkedik, velük jelenleg nem tudjuk felvenni a harcot. A negyedik helyet szeretnénk elcsípni, erre pedig megvan az esélyünk” – nyilatkozta.
A férfiaknál a Székelyudvarhelyi Szejke SK a második idényét kezdi el, tavaly az elődöntő tornáig jutott. A soron következő évadban a klubvezetés a feljutást célozza meg. A felkészülés kellős közepén vannak, azaz egy hete indították a tesztmeccsek sorozatát. Kettőn túl vannak – legutóbb az élvonalbeli Fogarasi VSK-nál játszottak –, a tervek szerint még hat találkozót játszanak a pontvadászat kezdetéig.
„Ami a csoportunkat illeti, elkerültünk egy erős csapatot, a Nagyváradi VSK-t, viszont kaptunk egy talán még keményebbet, az élvonaltól most búcsúzó Kolozsvári U-t. Velük leszünk harcban a továbbjutást érő első két helyezésért, amibe még a Segesvári VSK szólhat bele” – fejtette ki a Szejke SK trénere, Sipos Lóránt. Hozzátette, nagy harc várható a másodosztályban, legalább hét-nyolc klub szeretne feljutni az élvonalba.
Az A osztály küzdelmei a nőknél szeptember 7-én, a férfiaknál szeptember 22-én kezdődik, kétszer játszanak oda-visszavágót a csoportkörben. Innen az első két helyezett jut az elődöntő tornára, ahonnan majd négyen a döntő megmérettetésre való részvételt harcolhatják ki. Az első kettő feljut az élvonalba.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
A magyar külpolitika első feladata a bizalom helyreállítása, visszaépítjük Magyarország tekintélyét az EU-ban és a NATO-ban is – jelentette ki Orbán Anita külügyminiszter-jelölt kinevezés előtti meghallgatásán.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
George Simion meginvitálta az erdélyi magyarokat, hogy iratkozzanak be a pártjába. Azt azonban nem említette, hogy ehhez bizonyos próbákat is ki kell állniuk a jelentkezőknek… (PAMFLET)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!