Hirdetés

Bukarestben botlott a Veszprém a kézi BL-ben

A bukaresti házigazdák lebirkózták a veszprémi játékosokat
Fotó: Dinamo Bucuresti Handbal Club/Facebook

MTI
2021. október 29., 11:41

A Telekom Veszprém 31–29-re kikapott csütörtökön a Bukaresti Dinamo otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hatodik fordulójában.

MTI
2021. október 29., 11:41

Az érkezés után Csík Zoltán, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatója, valamint Nagy László sportigazgató felkeresték a Pipera temetőt Bukarestben, ahol a klub nevében megkoszorúzták egykori kiváló játékosuk, Marian Cozma sírját, illetve átadták a csapat által aláírt mezt és labdát Marian édesapjának, Petre Cozmának.

A néhai beálló emléke előtt a Dinamo a sportcsarnokban több transzparenssel tisztelgett.

A hazaiak keretéből Javier Humet, Dan Racotea és Kamel Aluini hiányzott, a vendégeknél Dejan Manaszkov nem játszhatott a koronavírus-járvány miatt nézők nélkül megrendezett mérkőzésen.

Hirdetés

Jorge Maqueda vezérletével jól kezdett a Veszprém, hatékonyan védekezett, ám 6–4-es vezetése után a Dinamo egy 4–1-es sorozattal fordított. Erre reagálva Momir Ilic vezetőedző időt kért, majd kapust cserélt. A románok játéka fokozatosan javult, a veszprémiek teljesítménye viszont visszaesett, ráadásul utóbbiak a 26. percben azonnali piros lap miatt elveszítették védelmük alapemberét, Sipos Adriánt.

Egy újabb 5–1-es széria végén már négy gól volt a Dinamo előnye, ám a vendégek egy 4-0-s sorozattal zárták az első félidőt, így a szünetben csak 14–13-ra vezetett a bukaresti együttes.

Petar Nenadic irányításával a Veszprém a második felvonás elején visszaszerezte az előnyt, ám ekkor sem tudott ellépni ellenfelétől, ráadásul bokasérülés miatt Rasmus Lauge Schmidt is kivált a csapatból.

Vladimir Cupara védései ellenére a Dinamo ismét fordított, majd Kalifa Gedban bravúros hárításaira alapozva néggyel elhúzott, ekkor Ilic megint időt kért (23–19). Csapata a folytatásban is erőlködött, de a rendkívül sok játékmegszakítással tarkított meccsen sokáig nem tudott lendületbe kerülni, ami a támadás mellett védekezésben is rányomta a bélyegét a teljesítményére.

A játék képén egy ideig az sem változtatott, hogy a románok piros lap miatt elveszítették Robert Militarut, majd Nenadic és Manuel Strlek találataival az 55. percben ismét egyenlített a Veszprém.

A hajrában volt esélye a győzelem megszerzésére a vendégcsapatnak, ám nem tudott élni vele, mert az utolsó percek is a Dinamónak sikerültek jobban.

A hazaiaknál Valentin Ghionea hét, a veszprémieknél Nenadic kilenc, Gasper Marguc hat góllal zárt.

A négy győzelemmel és két vereséggel álló Veszprém november 17-én az ukrán Motor Zaporizzsja vendége lesz, ugyanezen a napon a Dinamo a csoportutolsó Flensburghoz látogat.

A három sikerrel, két döntetlennel és egy vereséggel rendelkező Pick Szeged 18-án az északmacedón Vardar Szkopjét fogadja a BL csoportkörében.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, B csoport:
Bukaresti Dinamo–Telekom Veszprém 31–29 (14–13)
lövések/gólok: 48/31, illetve 47/29
gólok hétméteresből: 6/5, illetve 6/5
kiállítások: 14, illetve 8 perc
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Masters Handball World Cup: csíki bronzérem Horvátországban

Bronzérmet szerzett az NKSZ Csíkszereda 50-es korosztályú női csapata a horvátországi Masters Handball World Cupon, míg a 30-as együttes a hatodik helyen zárt. A nemzetközi kézilabdatornának Omiš és Makarska adott otthont.

A női kézilabda Eb előtt még lehet egy román–magyar meccs Bukarestben

Több résztvevő ország nem vállalta a torna házigazda szerepkörét, így Románia jó eséllyel megrendezheti a 2026-os EHF Euro Cup Final Four-t. A négyes döntőben Románia, Magyarország, Dánia és Norvégia szerepel.

Szabadkártyával a vébére?

Bár a magyar férfi kézilabda-válogatott elbukta a 2027-es világbajnokság selejtezőjét Szerbia ellen, még mindig maradt némi esély arra, hogy ott legyen a tornán.

A magyar válogatott lemaradt a világbajnokságról

A magyar férfi kézilabda-válogatott nem jutott ki a januári olimpiai kvalifikációs világbajnokságra, mivel a csütörtöki 31–29-es vereség után vasárnap Veszprémben csak 31–30-ra győzte le Szerbiát a selejtező visszavágóján.

A magyar kézilabda-válogatott a világbajnokság küszöbén, a klubok az európai elit közelében

A magyar férfi kézilabda több fronton is kulcsidőszakhoz érkezett: a válogatott a vb-részvételért küzd Szerbia ellen, miközben a Szeged és a Veszprém újra a BL negyeddöntőjében torpant meg, a Tatabánya viszont történelmi áttörést ért el az Európa-kupában.

Francia ellenfelet kapott a Győri ETO és a Bukaresti CSM

Hétfő délután Bécsben kisorsolták a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjének elődöntőit: június 6-án a címvédő Győr a Brest Bretagne-nal, a Bukaresti CSM pedig a Metz együttesével találkozik a budapesti MVM Dome-ban.

Sokszáz kilométerre az otthontól, karnyújtásra az álmoktól: Mihály Hanna útja Székelyudvarhelyről a profi szerződésig

Tizenhárom évesen Székelyudvarhelyről indult el, hogy valóra váltsa álmait. 2007-ben született Mihály Hanna első profi szerződésével a zsebében, székely virtussal a szívében, mély alázattal készül arra, hogy az NB I-es mezőny meghatározó alakjává váljon.

Magyar–román párharc Kolozsváron? – sorsoltak a női kézilabda Eb-re

Csütörtök este a lengyelországi Katowice városában kisorsolták a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokság csoportjait, miután a selejtezők lezárultával teljessé vált a 24 csapatos mezőny.

A magyar kézisek Nagyváradon indítják az Eb-t, majd átköltözhetnek Kolozsvárra

Kialakult a teljes mezőny, ismert mind a 24 résztvevő a 2026-os női kézilabda Európa-bajnokságra. A héten sorsolnak, kiderült, hogy hol játssza csoportmeccseit a magyar és a román válogatott.

Marosvásárhelyen avatnak győztest a Kárpátok Kupájában

A marosvásárhelyi Simon László Sportcsarnok ad otthont ezen a héten az ifjúsági válogatottak számára kiírt női kézilabda Kárpátok Kupájának, amelyen négy együttes vesz részt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!