Biztos győzelem, csoportelsőként zárt a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. december 09., 20:39

Már a félidőben tízzel vezetett, nem volt kérdés, hogy megszerzi a pontokat a székelyudvarhelyi kézilabdacsapat. Bebiztosította első helyét az alapszakaszban.

Egy fokozattal gyorsabban kézilabdáztak Fotó: László Ildikó

Szombaton délután rendezték a férfi kézilabda A osztály, A csoportjának rangadóját. A másodosztály 14., vagyis az alapszakasz utolsó fordulójának meccsén a VSK Székelyudvarhely a Resicabányai VSK-t látta vendégül. Azaz, az első helyezett a másodikat fogadta, azt a gárdát, amelyiknek az odavágók során sikerült legyőznie őket. A párharc egyben arról is döntött ki lesz a csoportelső.

Remek védekezéssel rukkoltak elő a székelyföldiek, melyre nem nagyon találta az ellenszert a vendégcsapat. Zsinórban az első három találatot a házigazdák jegyezték, az előnyüket pedig fokozatosan növelni tudták.

Fotó: László Ildikó

A 22. percben 12–8 állásnál kért időt a VSK Székelyudvarhely edzője, Sipos Lóránt. A játékrész hátralévő nyolc percet alaposan megnyomták tanítványai, könnyű, üres kapus gólokat is szereztek, a pihenőig pedig összehozták a két számjegyű különbséget (20–10).

Akárcsak az első játékrész elején, a másodikban is a hazaiak voltak elemükben, ismét ők lőtték az első három találatot.

Képtelen volt az újításra a Resicabánya, végig kézben tartotta a meccset a tavaly az élvonalba játszó, ebben a szezonban a feljutást megcélzó Udvarhely.

Meggyőző teljesítménnyel, jó kézilabdát mutatva tett pontot az alapszakaszra, nyerte meg csoportját a VSK Székelyudvarhely. Folytatás bő egy hónap múlva, amikor a rájátszásban a két csoport első négy helyezettje még játszik egy oda-visszavágót, az első kettő pedig feljut a Bölények Ligájába.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 14. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Resicabányai VSK 36–19 (20–10).
A hazaiak gólszerzői: Feliciano Couveiro 9, Putnoky Szabolcs 8, Szász Előd 5, Mohamed Fedila 4, Katona Tamás és Menyhárt Barna 3-3, Csibi Hunor, Balsa Stevovic, Mátyás Demeter, és Paul Oargă 1-1.