A két tehetséges játékos leigazolását pénteken jelentette be a tehetős besztercei klub, amely az új idényben az élvonalbeli felnőtt együttes mellett utánpótláscsapatot – ennek edzője a marosvásárhelyi Mihaela és Claudiu Evi házaspár lesz – indít a másodosztályban, így az udvarhelyiek vélhetően sok játéklehetőséghez jutnak majd, de akár a Virágok Ligájában is bemutatkozhatnak.
Munteanu Krisztina és Bálint Noémi a székelyudvarhelyi ISK-nál kezdték a kézilabdát, Mester Zsolt és Sándor Aliz edzők irányítása alatt, később a másodosztályú Székelyudvarhelyi NKK-nál játszottak. Korodi tavaly ifjúsági országos bajnoki címet nyert a Marosvásárhelyi VSK-val, és behívót kapott a korosztályos román válogatottba, míg Bálint az előző szezont a Kolozsvári Viitorulnál töltötte.
Első alkalommal rendezték meg Csíkkarcfalván a Jégtörő Kupát, ahol az amatőr hokicsapatok családias hangulatban, mégis nagy elszántsággal csaptak össze. A tornát a Pingvinek csapata nyerte meg.
Ebben az idényében már csak a zárófordulóban tud pályára lépni a Kápolnási SK játékosa. A legutóbbi mérkőzésen kiállították, a lefújást követően a pályán kérte számon a játékvezetőt.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
Ortodox húsvét előtt kézbesítik a nyugdíjakat, a kifizetésük előkészítése már megkezdődött – jelentette ki csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Manole munkaügyi miniszter.
Előkerült a cotofenești-i aranysisak és a három arany karkötő is – erősítették meg hivatalos források az RTV Drenthe-nek.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!