Bemelegítésnek jó volt: könnyed román győzelem a kézi vb-n

Horváth Bálint Ottó 2021. december 03., 21:04 utolsó módosítás: 2021. december 03., 23:13

A román női kézilabda-válogatott könnyed győzelemmel kezdte a spanyolországi világbajnokságot, pénteken este kiütéssel nyert az újonc Irán ellen.

Fotó: ihf.info

Az Adrian Vasile szövetségi kapitány által irányított Románia a válogatottbeli szereplését egy évig szüneteltető Cristina Neagu nélkül kezdte meg menetelését a seregszemlén. Ellenfele az az Irán volt, amely a mezőny egyik leggyengébb csapatának számít, és eddig még nem vett részt egyetlen vb-n sem.

A C csoport első mérkőzésén furcsa látványt nyújtott, hogy az iráni kézilabdázók fejfedőben és egész testet eltakaró szerelésben játszottak, csak az arcuk látszott ki.

Óriási volt a különbség a csapatok között, a román játékosok hamar megléptek az ázsiaiaktól, annak ellenére, hogy az elején sok dobást kihagytak, viszont a teljes első félidőben csak három gólt kaptak. A folytatásban is egymás után érkeztek a román találatok, végül negyvenig jutottak, de még mindig sokszor pontatlanok voltak a befejezésnél, ráadásul ezúttal a védelem is gyengébben működött.

A sima győzelmet viszont beárnyékolta egy csúnya sérülés, a román válogatottban első gólját szerző Oana Borșot hordágyon kellett levinni a pályáról, ezzel a keretben legfiatalabb játékos számára máris véget ért a világbajnokság.

A könnyed kezdés után a román válogatottnak a folytatás sem lesz túl nehéz, vasárnap 19 órától Kazahsztánnal találkoznak. Az igazi próbatétel majd kedden 21.30-tól következik számukra, amikor a végső győzelemre esélyes Norvégia ellen kell helytállniuk.