Belealudt a meccsbe, időben rendezte sorait a VSK Udvarhely

Józsa Csongor 2023. november 11., 19:43

A tavalyi idényben az élvonalban néztek farkasszemet, ezúttal a férfi kézilabda másodosztályban csapott össze az udvarhelyi és a nagyváradi együttes. Hullámzó találkozót hoztak össze.

Putnoky Szabolcs volt csapata legeredményesebb játékosa. Korábbi felvétel Fotó: László Ildikó

Szombaton késő délután a városi sportcsarnokban a VSK Székelyudvarhely a Nagyváradi VSK-t látta vendégül a férfi kézilabda A osztály nyolcadik fordulójában. A hazaiak épp az odavágók utolsó találkozóján szenvedték el első vereségüket, de ott maradtak a tabella élén. A két klubot három pont – azaz egyetlen nyertes meccs – választotta el egymástól.

A Sipos Lóránt által felkészített házigazdák jól indították a mérkőzést, magabiztosan vezettek, a 21. percben 14–9 volt az állás. A félidő végén látványosan visszaesett a székelyföldiek játéka, sok hibát vétettek, fel is jött ellenlábasa, a pihenőkor csak egy volt közte (15–14).

A második játékrész elején 16-nál kiegyenlített a Nagyvárad. Még időben rendezte sorait a listavezető, visszaépítették az ötgólos különbséget (22–17).

A vendégek megpróbálkoztak a felzárkózással, a 49. percben 25–24-re meg is közelítették újra ellenfelüket. A végjáték teljesen a székelyudvarhelyieké volt, behúzták hetedik sikerüket, maradtak csoportjuk élén.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 8. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagyváradi VSK 33–30 (15–14).
A hazaiak gólszerzői: Putnoky Szabolcs 13, Mohamed Fedila 7, Feliciano Couveiro 4, Szász Előd 3, Komporály Attila és Csibi Hunor 2-2, Katona Tamás és Paul Oargă 1-1.