Hatalmas taktikai és fizikai csatát hozott a Győri Audi ETO KC–Team Esjberg női kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjének első elődöntője a budapesti MVM Dome-ban.
Az első félidei döntetlen után a Győr dominánsabb volt, kiválóan védekezett, 32–27-re nyert és bejutott a vasárnapi döntőbe. Stine Oftedal öt, Fodor Csenge és Linn Blohm négy-négy góllal, Silje Solberg 11, Amandine Leynaud hat védéssel járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Henny Reistad nyolc alkalommal volt eredményes.
Az ETO idén 14. alkalommal szerepel a legjobb négy között a BL-ben és eddig ötször nyert aranyérmet.
A győriek ellenfele az MVM Dome-ban vasárnap 19 órakor kezdődő fináléban a címvédő norvég Vipers Kristiansand lesz, akik a másik elődöntőben a francia Metz HB-t győzték le.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.
Szántai János kollégánk – aki egyben az Erdélyi Magyar Írók Ligájának elnöke is – beszéde a 15. Kolozsvári Ünnepi Könyvhét megnyitóján.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!