Hatalmas taktikai és fizikai csatát hozott a Győri Audi ETO KC–Team Esjberg női kézilabda Bajnokok Ligája négyesdöntőjének első elődöntője a budapesti MVM Dome-ban.
Az első félidei döntetlen után a Győr dominánsabb volt, kiválóan védekezett, 32–27-re nyert és bejutott a vasárnapi döntőbe. Stine Oftedal öt, Fodor Csenge és Linn Blohm négy-négy góllal, Silje Solberg 11, Amandine Leynaud hat védéssel járult hozzá a sikerhez, a túloldalon Henny Reistad nyolc alkalommal volt eredményes.
Az ETO idén 14. alkalommal szerepel a legjobb négy között a BL-ben és eddig ötször nyert aranyérmet.
A győriek ellenfele az MVM Dome-ban vasárnap 19 órakor kezdődő fináléban a címvédő norvég Vipers Kristiansand lesz, akik a másik elődöntőben a francia Metz HB-t győzték le.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.
Az európai államok közel kétharmada készül emelni a férfiak nyugdíjkorhatárát, háromnegyedük pedig a nőkét is a 2060-as évek végéig a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet Pensions at a Glance 2025 című jelentésén alapuló tanulmány szerint.
Kövekkel, botokkal és fejszékkel támadtak a Kolozs megyei Récekeresztúron (Recea-Cristur) feldühödött falusiak egy mentőautóra az úgynevezett „fekete mentőről” szóló rémhírek hatására, súlyos szemsérülést okozva a jármű vezetőjének.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!