Bedarálták a románokat, könnyed magyar siker

Józsa Csongor 2019. december 08., 10:10 utolsó módosítás: 2019. december 08., 10:25

A végjátékban állva hagyták az oroszok a világbajnokságon, az már eldőlt, a román női kézilabda-válogatott nem játszhat érmekért. Tomoriék a címvédővel harcolnak az alsóházban.

A középdöntő helyett az alsóházban játszanak a magyarok Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

Vasárnap reggel indította a középdöntőt a román válogatott a Japánban zajló női kézilabda világbajnokságon. Az első félidőben sokat hibázott mindkét együttes, ebből az elején jobban jött ki az Ambros Martin által irányított együttes, a 14. percben 7–4-re, a 20-ban pedig 9–5-re vezetett.

Neaguék összekapták magukat, Dedu védéseinek is köszönhetően, sorozatban négy gólt szerezve a pihenőig sikerült döntetlenre hozniuk az állást (10–10).

A második félidőben a 44. percig volt szoros a meccs, rákapcsoltak az oroszok, amit már a Tomas Ryde által felkészített gárda nem tudott lereagálni, zsinórban nyolcat vágott Oroszország, a végén 27–18-ra diadalmaskodott.

Ezzel eldőlt, hogy a románok a folytatásban nem küzdhetnek érmekért, legközelebb kedden a svédek ellen játszanak.

Az Elnök Kupáért mehetnek

A magyarok a 13-16. helyért küzdhetnek meg, miután lemaradtak a középdöntőről. Vasárnap hajnalban Argentína ellen léptek pályára. A közepes színvonalú első félidőben a magyarok Kovacsics és Márton vezérletével jól kezdtek, az ellenfél egy ideig jól tartotta magát.

A csoportmeccseken kevesebb lehetőséget kapott játékosok sok időt tölthettek a pályán, és meg is hálálták a bizalmat, hiszen a szünet előtt egy 7–1-es sorozatot produkáltak.

A második felvonásban egyre több volt a hiba támadásban, és a tétnélküliség miatt mindkét oldalon hullámzóan alakult a játék, hármasával dobták a gólokat a csapatok.

A magyarok a létszámfölényes akciókat gyakorolták, és végül magabiztosan, nyolc góllal nyertek. Hétfőn 11 órától a világ- és Európa-bajnok franciák ellen játsszák utolsó meccsüket a tornán, a tét a 13. hely és az azért járó Elnök Kupa lesz.

Női kézilabda világbajnokság

középdöntő, II-es csoport, első forduló:

Románia–Oroszország 18–27 (10–10)
A románok gólszerzői: Neagu 5, Ostase, Polocoșer, Pristavița, Seraficeanu 2-2, Dedu, Florica, Pintea, Polocoșer, Vizitiu 1-1.

alsóházi rájátszás a 13-16. helyért:

Magyarország–Argentína 34–26 (19–12)
A magyarok gólszerzői: Kovacsics 7, Háfra, Márton G. 6-6, Klujber, Kiss N. 5-5, Lukács 2, Tomori, Vámos, Pásztor 1-1.