Az első játéknapon hazai pályán játszott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Székelyudvarhelyi Hargita KK ellen, meggyőző szereplésével magabiztosan tartotta otthon mindhárom egységet (38–26). A folytatásban Vidombákra látogatott a zöld-fehér gárda, ahol szünetben még hátrányban volt, végül ötgólos sikert aratott (22–27).
A két megmérettetés során Andreea Nadia Gheorghe volt a háromszékiek húzóembere, a fiatal játékos előbb 7, majd 11 találattal vette ki a részét a sikerekből. Nála több gólt senki sem könyvelt el ezeken az összecsapásokon.
„Nagyon boldog vagyok, hogy ennyire jól sikerült a rajt és természetesen nagyon örülök, hogy hasznos tagja vagyok a csapatnak.
– mondta el a Székely Sportnak Andreea Nadia.
Hozzátette, hogy a góljai ellenére tisztában van vele, hogy nem fontosabb egyetlen játékosnál sem. Ez csapatjáték, mindenkire ugyanúgy szükség van az együttesben.
„Sikerült gólokat szereznem, ugyanúgy kiveszem a részem a játék többi eleméből is, azonban egy pillanatig sem gondolom azt, hogy én lennék a legfontosabb, vagy fontosabb lennék bárkinél.
– nyilatkozta a fiatal kézilabdázó.
A Sepsi-SIC játékosa még mindig nem elégedett saját magával, szeretne többet fejlődni és magasabb szintre kerülni. „Az a célom, hogy minél jobb legyek, minél magasabb szintre jussak és bizonyítsak.
A jelenlegi szerződésem jövő nyárig köt ide, csak erre a csapatra fókuszálok. Aztán meglátjuk mit hoz a jövő” – árulta el Andreea.
A háromszéki alakulat legközelebb saját közönsége előtt lép pályára október 2-án, szerdán, ellenfele a Fogarasi VSK lesz.
„Az edzőnk tökéletesen tudja hogyan kell minket motiválni, feltüzelni és felkészíteni egy-egy összecsapásra. Minden meccs új kihívás számunkra, és mindig a legjobb tudásunkat szeretnénk megmutatni. Amikor valamit tévedünk, akkor azért tapintatosan, de tudatja velünk a mester és közli, hogy min kell változtatni. Jó meccsre számítok” – nyilatkozta.
Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.
A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.
Frontálisan ütközött egy autó és egy lovasszekér hétfőn este Oroszhegy és Székelyszentkirály között, a 134C jelzésű megyei úton. A lovas szekeret irányító 36 éves férfit kórházba szállították, ahol később elhunyt.
Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.
Folytatódtak a felújított gyimesbükki Rákóczi-vár múlt heti avatóünnepsége miatti román bírálatok.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!