Az utolsó szó a VSK Székelyudvarhelyé volt

Józsa Csongor 2023. december 02., 19:01

Többször volt egyenlő az állás a teljesen kiegyensúlyozott mérkőzésen. A végjátékban dőlt el a pontok sorsa a férfi kézilabda másodosztály meccsén, ekkor pedig a VSK Székelyudvarhely játékosai higgadtabbak voltak.

Gólkirálya, Putnoky Szabolcs volt ezúttal is a legeredményesebb játékosa az udvarhelyieknek Fotó: László Ildikó

Szombaton délután a férfi kézilabda A osztály alapszakaszának utolsó előtti, tizenharmadik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a harmadik helyezett, a Fogarasi VSK otthonában vendégszerepelt.

A tavalyi idényben – amikor a székelyföldiek az élvonalban szerepeltek – a két együttes a Román Kupában találkozott, itt kisebb meglepetésre a Brassó megyei gárda kiütötte őket. A idei másodosztály odavágójában a Sipos Lóránt által irányított együttes könnyed, 44–23-as diadalt könyvelt el.

A visszavágó teljesen kiegyensúlyozott összecsapást hozott. Az első félidőben csupán egyszer, az elején vezetett az egyik csapat kettővel (az udvarhelyiek 4–2-re), onnan hol az egyiknél, hol a másiknál volt a minimális előny, ellenfele pedig rendre egyenlített. A pihenőkor 14–13 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben sem nagyon változott a képlet: 21–19 után a vendégek zsinórban háromszor voltak eredményesek. Aztán a végjátékig nagyon sokszor volt egyenlő az állás.

25–25 után a székelyudvarhelyiek újból tudtak hozni egy olyan periódust, amikor hármat lőttek, egyet sem kaptak, így az 56. percben 25–28 volt az eredmény.

Ez volt a párharc kulcsa, ezt a kis előnyt már a végső dudaszóig megtartotta, megnyerte a párharcot a VSK Székelyudvarhely.

Ezzel maradt a csoport élén, egy hét múlva pedig az alapszakasz utolsó fordulójában azt a Resicabányai CSM-t fogadja, akitől az egyetlen vereségét könyvelhette el. A tét a listavezető pozíció megtartása lesz számukra.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 13. forduló:

Fogarasi VSK–VSK Székelyudvarhely 29–31 (14–13).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 14, Feliciano Couveiro 6, Szász Előd és Balsa Stevovic 4-4, Komporály Attila, Katona Tamás és Mohamed Fedila 1-1.