Hirdetés

Az utolsó szó a VSK Székelyudvarhelyé volt

Gólkirálya, Putnoky Szabolcs volt ezúttal is a legeredményesebb játékosa az udvarhelyieknek
Fotó: László Ildikó

2023. december 02., 19:01

Többször volt egyenlő az állás a teljesen kiegyensúlyozott mérkőzésen. A végjátékban dőlt el a pontok sorsa a férfi kézilabda másodosztály meccsén, ekkor pedig a VSK Székelyudvarhely játékosai higgadtabbak voltak.

2023. december 02., 19:01

Szombaton délután a férfi kézilabda A osztály alapszakaszának utolsó előtti, tizenharmadik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a harmadik helyezett, a Fogarasi VSK otthonában vendégszerepelt.

Hirdetés

A tavalyi idényben – amikor a székelyföldiek az élvonalban szerepeltek – a két együttes a Román Kupában találkozott, itt kisebb meglepetésre a Brassó megyei gárda kiütötte őket. A idei másodosztály odavágójában a Sipos Lóránt által irányított együttes könnyed, 44–23-as diadalt könyvelt el.

A visszavágó teljesen kiegyensúlyozott összecsapást hozott. Az első félidőben csupán egyszer, az elején vezetett az egyik csapat kettővel (az udvarhelyiek 4–2-re), onnan hol az egyiknél, hol a másiknál volt a minimális előny, ellenfele pedig rendre egyenlített. A pihenőkor 14–13 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben sem nagyon változott a képlet: 21–19 után a vendégek zsinórban háromszor voltak eredményesek. Aztán a végjátékig nagyon sokszor volt egyenlő az állás.

25–25 után a székelyudvarhelyiek újból tudtak hozni egy olyan periódust, amikor hármat lőttek, egyet sem kaptak, így az 56. percben 25–28 volt az eredmény.

Ez volt a párharc kulcsa, ezt a kis előnyt már a végső dudaszóig megtartotta, megnyerte a párharcot a VSK Székelyudvarhely.

Ezzel maradt a csoport élén, egy hét múlva pedig az alapszakasz utolsó fordulójában azt a Resicabányai CSM-t fogadja, akitől az egyetlen vereségét könyvelhette el. A tét a listavezető pozíció megtartása lesz számukra.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 13. forduló:

Fogarasi VSK–VSK Székelyudvarhely 29–31 (14–13).
A vendégek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 14, Feliciano Couveiro 6, Szász Előd és Balsa Stevovic 4-4, Komporály Attila, Katona Tamás és Mohamed Fedila 1-1.

Férfi kézilabda A osztály, A csoport, 13. forduló

Férfi kézilabda A osztály, A csoport

Sorrend#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
GólkülönbségGk
PontP
1
Székelyudvarhelyi VSK Székelyudvarhelyi VSK
13
12
0
1
522-364
36
2
Resicabányai CSM Resicabányai CSM
13
11
0
2
443-359
33
3
Fogarasi VSK Fogarasi VSK
13
9
1
3
437-385
28
4
Nagyváradi VSK Nagyváradi VSK
13
9
0
4
456-376
27
5
Universitatea Craiova Universitatea Craiova
13
4
1
8
393-460
13
6
Nagyszentmiklósi Unirea Nagyszentmiklós
13
3
0
10
413-479
9
7
CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu Tg. Jiu
13
2
0
11
365-488
6
8
Temesvári Poli Temesvári Poli
13
1
0
12
364-482
3
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nincs leállás, tovább bírságolja az FK Csíkszeredát a szakszövetség

Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.

Nincs veszítenivalója Craiován az FK Csíkszeredának

Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.

Székelyhon

Hét autó ütközött össze Dálnok községben – fotók

Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.

`
Krónika

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei a magyar aligazgatónő elbocsátása miatt

Tiltakoznak a kolozsvári Waldorf iskolába járó gyerekek szülei és a pedagógusok Nemes Ildikó aligazgatónő elbocsátása miatt.

Krónika

Durván beszólt a Wizz Air-vezér: „a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét”

A Tarom eladását tanácsolja a bukaresti hatóságoknak Váradi József, a Wizz Air magyar légitársaság vezérigazgatója, aki szerint a román kormány szereti elherdálni az adófizetők pénzét nem hatékony vállalatokra.

Főtér

Részletek derültek ki a Kolozsváron igazolt leprás megbetegedésekkel kapcsolatban – hírek vasárnap

Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.

Ez is érdekelheti

Megállíthatatlanul robog a Marosvásárhelyi VSK, nem bírt az éllovassal a Hargita KK

Folytatta a győzelmi sorozatát a Marosvásárhelyi VSK, amely a kilencedik mérkőzését is megnyerte, míg a Székelyudvarhelyi Hargita KK nagy arányban maradt alul a női kézilabda A osztályban.

Könnyed idegenbeli győzelemmel zárta az évet a Sepsi-SIC

Az év utolsó mérkőzését játszotta kedden délután a háromszéki gárda, amely a CS Bákói Știința vendégeként volt a női kézilabda A divízió 9. fordulójában. Carmen Cartaș tanítványai egyszer sem kerültek hátrányba, és megérdemelten hozták el a két pontot.

Elkezdődött a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság rájátszása

Szentegyházán találkoztak az elmúlt hétvégén, elrajtott a Hargita megyei női kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszása.

Bejutott a rájátszás felsőházába, így megy téli szünetre a VSK Székelyudvarhely kézicsapata

A csoportkör érdemi részét letudta a VSK Székelyudvarhely, egyben lejátszotta az összes idei mérkőzését a férfi kézilabda másodosztályban. Az már biztos, hogy a felsőházban folytatja a küzdelmeket.

A jó kezdés megalapozta a VSK Székelyudvarhely sikerét, elérték a felsőházi rájátszást

Pillanatok alatt elhúzott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda-bajnokság A osztályának találkozóján. Az év utolsó meccsén eldőlt, hogy ott lesznek a play-offban.

„Ez csak kézilabda, nem háború” – Kerekes Éva nyilatkozatától hangos a román és a magyar sportsajtó

Mindkét ország szaksajtója terjedelmesen foglalkozik a női kézilabda-világbajnokság magyar–román párharcával, amelyet a magyar válogatott szerdán 34–29-re nyert meg és ezzel nagy lépést tett a negyeddöntő felé, míg a románoknak erre már nincs esélyük.

A kétszeres székely világbajnok kézilabdakapus, akinek kijutott a nehézségekből

Orbán István a román férfi kézilabda-válogatott kétszeres világbajnok (1970, 1974) kapusaként szerzett nevet magának. Karrierjének egy súlyos sérülés vetett véget. Utána edzőként maradt imádott sportága berkeiben.

A hajrá döntött a VSK Udvarhely meccsén

A CSM Vaslui II. otthonában lépett pályára pénteken délután a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály 10. fordulójában. A találkozó feszült, hullámzó játékot hozott, végül a hazaiak örülhettek.

Még nem gyűjtöttek pontot, ultimátumot kaptak a segesvári kézilabdázók

Kilenc forduló járt le a férfi kézilabda Bölények Ligája 2025–2026-os szezonjából, az újonc Segesvári VSK mindegyik mérkőzését elveszítette. A vezetőség radikális intézkedéseket helyezett kilátásba, ha a téli szünetig nem javulnak az eredmények.

Székelyudvarhely és Csíkszereda között dőlhet el a megyei női kézilabda-bajnoki cím

A Székelyudvarhelyi Hargita KK és a Csíkszeredai KSC 4Seasons csapata is veretlenül nyerte alapszakaszbeli csoportját a Hargita megyei női kézilabda-bajnokságban, előreláthatóan e két csapat közül kerül majd ki a megyei bajnok.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!