Ezen a hétvégén Segesváron rendeztek négycsapatos felkészülési férfi kézilabda tornát. A házigazdák, a tavaly az élvonaltól búcsúzó VSK két olyan klubot hívott meg, akik újoncok lesznek a Bölények Ligájában: a VSK Székelyudvarhelyet és a Fogarasi VSK-t. Mellettük még a másodosztályos Vidombáki SK vett részt.
A Sipos Lóránt által irányított székelyudvarhelyiek pénteken jobbára a második vonalat használva simán nyertek a Vidombákkal szemben. Szombaton már sokkal keményebb mérkőzésük volt. A Fogaras ellen az első játékrészben végig vezettek. A pihenő után nagyon sok volt a kihagyott helyzetük, az ellenfél kiegyenlített, megfordította az állást, a legvégén egy góllal nyert.
A VSK Székelyudvarhelynek ez volt az utolsó tesztmeccse a soron következő hétvége előtt induló Bölények Ligája rajtja előtt. A felkészülési időszakban összesen kilenc találkozót játszottak. Az élvonalban az első ellenlábasuk a Tordai Potaissa lesz.
Férfi kézilabda, felkészülési torna:
VSK Székelyudvarhely–Vidombáki SK 38–34 (18–18).
A VSK gólszerzői: Putnoky Szabolcs 7, Alekszandar Milicevic 5, Csibi Hunor, Aron Dedu és Katona Tamás 4-4, Menyhárt Barna, Bogdan Păunescu és Tornai Balázs 3-3, Tálas Huba 2, Szász Előd, Vladislau Zalevskiy és Lőrincz Botond 1-1.
VSK Székelyudvarhely–Fogarasi VSK 30–31 (16–13).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Katona Tamás 6, Csibi Hunor, Alin Roșu és Feliciano Couveiro 4-4, Vladyslau Zalevsiy és Szász Előd 3-3, Aron Dedu és Pavel Loic 2-2, Putnoky Szabolcs és Bogdan Păunescu 1-1.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Rendkívül kellemetlen helyzet alakult ki Antalyában, ahol a Sepsi OSK is edzőtáborozik: a heves esőzések miatt víz alá kerültek a pályák. Diószegi László klubelnök már a hazautazás lehetőségét is felvetette.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
Többtucatnyi tiltakozó gyűlt össze vasárnap este a Temes megyei Bégaszentmihályon (Sânmihaiu Român) a csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú nagyszüleinek háza előtt.
Nem biztos, hogy áprilistól megszűnik a lakossági gázársapka. Több ezer kilométernyi elektromos kerítést építenek országszerte a medvék távoltartására.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!