Pénteken és szombaton lépett pályára a székelyudvarhelyi kézicsapat. A házigazda Minaur mellett még a szintén élvonalbeli Tordai Potaissa, illetve az A osztályban szereplő Nagyváradi VSK kapott meghívást.
Az első nap az elődöntőket rendezték, másnap a kisdöntőt és a finálét. A Sipos Lóránt által irányított VSK Székelyudvarhely pénteken a Potaissával mérte össze tudását. A párharc teljesen kiegyensúlyozott csatát hozott, jobbára az ellenfélnél volt az előny. A jobban rangsorolt tordaiak a végjátékban döntötték el a meccset a javukra.
Szombaton délelőtt így a Nagyváradi VSK-val mérkőzött meg az udvarhelyi gárda. Itt nagy volt a tudásbeli különbség, sima diadalt arattak.
Tordai Potaissa–VSK Székelyudvarhely 41–36 (19–17).
A VSK gólszerzői: Feliciano Couveiro 6, Alin Roșu, Pavel Loic és Mihai Dobra 5-5, Putnoky Szabolcs 4, Vladyslau Zalevskyi, Bogdan Păunescu és Aleksandar Milicevic 3-3, Csibi Hunor és Szász Előd 1-1.
Nagyváradi VSK–VSK Székelyudvarhely 26–37 (10–18).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Putnoky Szabolcs 9, Mihai Dobra 5, Aleksandar Milicevic, Feliciano Couveiro és Vladyslau Zalevskyi 4-4, Csibi Hunor és Alin Roșu 3-3, Komporály Attila 2, Szász Előd, Pavel Loic és Menyhárt Barna 1-1.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
A Nemzeti Választási Iroda (NVI) befejezte a levélszavazatok pártlistás szavazólapjainak előzetes összesítését.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
A Román–Magyar Fórum ma feljelentést nyújtott be az RMDSZ egyes, közméltóságot betöltő tagjai által feltételezhetően elkövetett bűncselekményekkel kapcsolatban, a magyar országgyűlési választások folyamatával összefüggésben – tájékoztatott a szervezet.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!