Szombati idegenbeli győzelmével a VSK Székelyudvarhely vezeti a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszását. Az odavágók ezzel zárultak, a másodosztályos kiírásban hét közben már újabb fordulót rendeznek.
A Sipos Lóránt által irányított gárda a nyolcadik forduló keretén belül a Galaci CSU együttesét fogadja. A sereghajtó ellen kötelező a győzelem, hogy továbbra is megtarthassa feljutási pozícióját – első kettő jut egyenes ágon az élvonalba – a székelyföldi csapat.
Erre megvan az esély, elég, ha ránézünk a rájátszás nyitómeccsén elért egymással szembeni eredményre: a VSK 36–27-re nyert a Duna-parti városban.
A párharcot kedden 18 órától rendezik a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban.
| 2022. 03. 22. 18:00 | Székelyudvarhelyi VSK Székelyudvarhelyi VSK | Galaci CSU Galaci CSU | 48-38 |
| 2022. 03. 22. 18:00 | Resicabányai CSM Resicabányai CSM | CS Medgidia Medgidia | 29-25 |
| 2022. 03. 23. 18:00 | Segesvári VSK Segesvári VSK | Fogarasi VSK Fogarasi VSK | 36-29 |
| 2022. 03. 23. 18:00 | Nagyváradi VSK Nagyváradi VSK | CSU Pitești CSU Pitești | 31-20 |
Sorrend# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | GólkülönbségGk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Székelyudvarhelyi VSK Székelyudvarhelyi VSK | 7 | 5 | 0 | 2 | 227-189 | 15 |
2 | Resicabányai CSM Resicabányai CSM | 7 | 5 | 0 | 2 | 223-210 | 15 |
3 | Fogarasi VSK Fogarasi VSK | 7 | 4 | 1 | 2 | 199-200 | 13 |
4 | Nagyváradi VSK Nagyváradi VSK | 7 | 3 | 2 | 2 | 211-200 | 11 |
5 | CSU Pitești CSU Pitești | 7 | 3 | 1 | 3 | 195-204 | 10 |
6 | Segesvári VSK Segesvári VSK | 7 | 3 | 0 | 4 | 196-194 | 9 |
7 | CS Medgidia Medgidia | 7 | 2 | 0 | 5 | 205-218 | 6 |
8 | Galaci CSU Galaci CSU | 7 | 1 | 0 | 6 | 200-241 | 3 |
Szombaton délután lezárult a 2. Liga alapszakasza, kialakult a felső- és alsóházi rájátszás mezőnye. A mindig jól értesült Emanuel Roșu sportújságíró pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy a Bihar FC nem kaphat feljutási jogot a Szuperligába.
Rendkívül fontos három pontot szerzett Galacon az FK Csíkszereda, amely 3–2-re győzött az Oțelul ellen a Szuperliga alsóházi rájátszásának nyitányán. Ilyés Róbertet a meccs végén kiállította a játékvezető, a tréner mégis elégedetten értékelt.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.
A magyar tudomány és kultúra képviselői munkájuk és alkotásaik által összefognak minket, erősítenek, építenek és gyarapítanak mindannyiunk javára – mondta Sulyok Tamás köztársasági elnök a Kossuth- és Széchenyi-díjak átadásán szombaton az Országházban.
Politikai és jogi lépéseket helyezett kilátásba Teherán Romániával szemben annak nyomán, hogy Bukarest logisztikai támogatást hagyott jóvá az Egyesült Államoknak az Irán ellen folytatott katonai fellépés keretében.
Ilyen, amikor az egyik állami intézmény akadályozza a másik működését, az államkasszából kieső pénzt pedig ártatlan polgárok zsebéből pótolják.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!