Hirdetés

Alapítványt hoztak létre a székelyföldi kézilabdáért

Ilyés Ferenc adja a nevét a projekthez
Fotó: Lőrincz Csaba

2020. július 09., 17:32

Ilyés Ferenc, a kiváló kézilabdázó elnökletével alapítványt hozott létre a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) a határon túli magyar utánpótlás kézilabdázás támogatására – adta hírül a Székelyföldi Kézilabda Akadémia hivatalos honlapja.

2020. július 09., 17:32

Az MKSZ közleményében kifejti, szívén viseli a határon túli magyar kézilabdát, az elmúlt néhány hónap pedig több időt biztosított számára programjai átgondolására. A szakszövetség elnöksége arra az elhatározásra jutott, hogy a sportág határon túli támogatására a leghatékonyabb működési forma az alapítványi, ezért létrehozta az Együtt növünk fel! alapítványt az utánpótláskorú sportág támogatására.

Hirdetés

Az alapítvány célja a történelmi Magyarország területén kialakítandó, a nemzettudatra épülő, az egészséges életmóddal és a versenysporttal összefüggő kézilabda-specifikus kiválasztás, felkészítés, versenyeztetés és szakemberképzés.

Az alapítvány támogatja az együttműködési megállapodások megkötését hazai és külföldi sportszervezetekkel az utánpótláskorú játékosok versenyeztetése céljából, a gyermek és ifjúsági kézilabda tornák szervezését, a szakemberek díjazását, a sportoláshoz szükséges tárgyi feltételek javítását, a kiemelkedő eredményeket elért csapatok edzőtáboroztatását, a legjobb utánpótlás játékosok menedzselését, a szakemberek továbbképzését és jutalmazását

A szövetség mellett a magyar kormány által is támogatott alapítvány idén nyártól átveszi a Székelyföldi Kézilabda Akadémia működtetését.

Az alapítvány kuratóriumának elnöke Ilyés Ferenc székelyudvarhelyi származású kézilabdázó, a Magyar Kézilabda Szövetség határon túli magyar kézilabdáért felelős elnöki megbízottja, a kuratórium tagjai Juhász István sportakadémia-központ vezető és Jakab Árpád, a határon túli magyar kézilabdázásért felelős főtitkári megbízott (az MKSZ részéről), valamint a székelyföldi kézilabdázás részéről Sipos Lóránt, a partiumi kézilabdázás részéről pedig Nagy Flórián.

Az MKSZ elnöksége az ügyvezető igazgatói teendők ellátására, a napi ügyek operatív vezetésére Jakab Árpádot kérte fel, a pénzügyi, gazdasági munkát pedig Péter Attila vállalta el.

A tervek szerint – amint a járványügyi helyzet megengedi – a kuratórium első ülését Székelyudvarhelyen tartja meg, ekkor tárgyal érdemben a Szejke Sport Klub vezetőségével, az Iskolás Sportklubbal és az önkormányzattal való együttműködésről – áll a közleményben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Bemutatta új csapata Anderson Cearát

Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.

Székelyhon

Csökkentik a jövedéki adót, jelentősen olcsóbb lesz a gázolaj

Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.

`
Krónika

Búcsú Spanyolországtól: rekordszámú román állampolgár távozik az Ibériai-félszigetről

Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.

Krónika

Ha leáll az atomerőmű, nehéz napok elé nézünk. De honnan lesz egyáltalán áram?

Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.

Főtér

Beteg kisgyermeket szállított a mentős, amikor megállt dinnyét vásárolni az út szélén – hírmix

Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.

Ez is érdekelheti

Élvonalbeli kéziellenfelekkel tesztelt a Marosvásárhelyi VSK

Három mérkőzést játszott a hétvégén a Marosvásárhelyi VSK női kézilabdacsapata a Târgu Jiuban rendezett Mircea Peșek Emléktornán. Az élvonal újonca két vereség mellett egy győzelmet jegyzett.

Labda helyett ecset: szuperhősökkel népesítette be egykori iskolája falát a bajnok kézilabdázó

Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.

Nem kell senkinek állnia, idegenbeli meccsekkel indítja a kézibajnokságot a Marosvásárhelyi VSK

Az újonc fővárosi együttes is az élvonalbeli indulás mellett döntött, így a női kézilabda Virágok Ligája teljes mezőnnyel rajtol el. A soron következő, 2026–2027-es szezont a Marosvásárhelyi VSK két idegenbeli meccsel kezdi.

Új arcok, átalakult szakmai stáb a VSK Székelyudvarhely kézicsapatánál

Megkezdte a felkészülést a férfi kézilabda A osztály új idényére a VSK Székelyudvarhely. A nyári átigazolási időszakban megerősített kerettel vág neki a szezonnak a csapat, amely ezúttal az élmezőnyben szeretne végezni.

Új televíziós partnert keres a kéziszövetség, más adóra kerülnek a válogatott és a bajnokság meccsei

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.

A címvédő ellen kezdik a felkészülési találkozók sorát a Marosvásárhelyi VSK kézilabdázói

Megkezdi a felkészülési mérkőzések sorozatát a női kézilabda Virágok Ligája új szezonjára hangoló Marosvásárhelyi VSK, az újonc együttes hétvégén a bajnoki címvédő Besztercei Gloria otthonában játszik, majd további idegenbeli találkozók várnak rá.

Először hódította el a kontinensbajnoki címet a magyar férfi U20-as kéziválogatott

A magyar férfi junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34–32-re legyőzte Svédországot a romániai korosztályos Európa-bajnokság vasárnapi, kolozsvári döntőjében.

A Segesvári VSK után még egy klub visszalépett az élvonalbeli szerepléstől

Hiába harcolta ki a pályán a feljutást a másodosztályból, nem vállalja a szereplést a román férfi kézilabda élvonalban. A szakszövetség újból elvégezte a bajnokság sorsolását.

Bérletértékesítés a VSK Székelyudvarhelynél, kézilabda- és futsalmeccsekre válthatunk belépőket

Megkezdte a 2026–2027-es idényre szóló bérletek értékesítését a VSK Székelyudvarhely. Az előző szezonhoz hasonlóan idén is a kézilabda-, a futsal- és a támogatói bérletek közül választhatnak a szurkolók, az árak pedig nem változtak.

Új szerzemények, hazatérő játékos a VSK Székelyudvarhely kézicsapatánál

Távozókat és új igazolásokat jelentett be a VSK Székelyudvarhely férfi kézilabdacsapata. Nem maradt a gólkirály, az újonnan érkezők közül többen élvonalbeli tapasztalattal rendelkeznek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!