Akadozott a játék, de behúzta első vb-meccsét a magyar kéziválogatott

MTI 2021. december 02., 23:27

A magyar női kézilabda-válogatott legyőzte csütörtökön a szlovák csapatot a spanyolországi világbajnokság csoportkörének első fordulójában.

A legfontosabb, hogy győzelemmel indult a torna Fotó: MTI/Illyés Tibor

Az első félidőben a magyar gárda gyengén védekezett, a szlovákok pedig ezt kihasználva folyamatosan ott voltak a sarkukban, 80 százalékos lövési hatékonyságot produkáltak. Ennek a két mutatónak is köszönhető, hogy a szünetben egyenlő, 16–16 volt az állás.

A szlovák csapat a második félidő elején is sikeresen lassította a játékot, ami neki kedvezett, majd a javuló védekezésnek köszönhetően gyors magyar ellenakciók következtek, és egy 6–0-s sorozattal sikerült meglépni (23–18).

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A szlovákokat ez sem törte meg, de a hátralévő időben már nem igazán tudták megnehezíteni az immár megfelelő hatékonysággal védekező és támadó ellenfelük dolgát. Golovin kapitány minden cserejátékosának lehetőséget adott, mindannyian jól szálltak a meccsbe, és magabiztosan megőrizték a különbséget a végéig.

A magyarok szombaton Csehországgal, hétfőn Németországgal találkoznak, egyaránt 21 óra 30 perctől. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, és magukkal viszik a másik két továbbjutó elleni eredményeiket.

Női kézilabda világbajnokság, E csoport, 1. forduló:

Magyarország–Szlovákia 35–29 (16–16).
Magyarország: Bíró –- Márton 3, Háfra 7, Vámos 5, Bordás 3, Klujber 7, Lukács 1, cserék: Planéta, Kácsor 2, Szabó L. 1, Tóth E. 3, Szikora, Fodor, Kovács A. 2, Albek 1, Szemerey, szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir.

A csoport másik meccsén: Németország–Csehország 31–21 (17–10).