A végén nem bírta a lépést a norvéggal a román kéziválogatott

Józsa Csongor 2020. december 07., 23:14 utolsó módosítás: 2020. december 07., 23:22

Negyvenöt percig egészen jól tartotta magát a román női kézilabda-válogatott a torna végső győzelmére is esélyes norvégokkal szemben a női kézilabda Eb csoportkörében. Csodát nem tudott összehozni.

Kemény ellenállást mutatott a román csapat Fotó: EHF Euro

Hétfőn este a dániai Koldingban rendezték az utolsó mérkőzést a D csoportban a női kézilabda Európa-bajnokságon: a román együttes a norvégokkal mérkőzött meg. Úgy indította a találkozót a két gárda, hogy tudta, bármilyen eredmény is születik, biztosan ott van a soron következő körben, a középdöntőben – a kérdés csak az volt, hogy hány pontot visznek oda magukkal. A skandinávok magabiztos két diadalt arattak a németek és a lengyelek ellen, Neaguék utóbbiakat verték.

5–5-ig fej-fej mellett haladt a torna egyik favoritjával a Bogdan Burcea által irányított gárda, zsinórban három bekapott találatot követően a 11. percben 5–8-nál időt kért a szövetségi kapitány. A szerencsének is köszönhetően – két kapufát lőttek a norvégok – a 15. percben újból egálra álltak a felek (8–8). Csakhogy, két egymás utáni emberelőnyt jól használt ki az ellenlábas, nyolc percig pedig gólt sem kapott, a 23. percben 8–12 volt az állás.

Crstina Neagu rázta meg magát – mutatta meg, hogy a világ egyik legjobb női kézilabdázója –, hetest értékesített, aztán egy bombagólt is bevágott tízről. A norvégok önmagukhoz képest sokat hibáztak, újból felhozták az ellenlábasukat: a 27. percben időt is kértek 11–12-nél.

Neagu mellé Buceschi és Laslo is felnőtt, a kapuban Dumanska védései még adtak egy löketet, így a pihenőre döntetlennel mehettek a felek (13–13).

A második felvonás elején is megmaradt a kiegyensúlyozott játék, a beálló Ostate találatával a 40. percben vezetett a mérkőzésen először Románia (16–15). Nem sokáig volt előnyben, Herrem szórt hármat zsinórban, 17–19-nél kért időt Burcea.

A végjátékban már nem engedte vissza a meccsbe a norvég csapat a románt, beszédes adat, hogy az utolsó negyedórát 9–2-re nyerte, így a lefújáskor ők örvendhettek. Ez azt jelenti, hogy Norvégia maximális, négy, Románia pedig nulla pontot visz a következő körbe.

Női kézilabda Európa-bajnokság, D csoport, 3. forduló:

Románia–Norvégia 20–28 (13–13).

A románok gólszerzői: Lorena Ostate 6 gól, Eliza Buceschi, Cristina Neagu 4-4, Laura Popa 3, Crstina Laslo 2, Ana Iuganu 1.

Németország–Lengyelország 21–21 (9–8).

A csoport végső állása: 1. Norvégia 6 pont, 2. Németország 3, 3. Románia 2, 4. Lengyelország 1.