A neves szakember a játékosként sikeres Carmen Amarieit váltja a Rapid kispadján, akinek irányításával az együttes eredményei az új igazolások ellenére elmaradtak a várakozásoktól a bajnokság elején.
A fővárosi klub ugyanis azt szeretné, ha belátható időn belül ütőképes gárdát alakítanának ki, és ismét az ország legjobbjai közé tartozzanak.
Az új projekt elején azonban gyengén teljesítenek, a csapat mindössze két pontot szerzett a 15-ből az első öt mérkőzésén. Ezért döntöttek az edzőváltás mellett, és kérték fel
a spanyol női válogatottal világbajnoki ezüstérmes Carlos Vivert a klub szakmai vezetésére.
Az előző év végén Japánban megrendezett világbajnokság döntőjében a spanyolok nagy csatában 30–29-re maradtak alul Hollandiával szemben.
A szakvezető 2017 óta spanyol szövetségi kapitány, a Rapidot a nemzeti együttessel párhuzamosan irányítja.
Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.
A Csíkszentsimoni KSK megnyerte az alapszakaszt a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában, míg a Szentegyházi Vasas a záróforduló rangadóján biztosította helyét a felsőházi rájátszásban.
Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.
Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.
Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.
Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!