A szünet után megrázta magát a Sepsi-SIC, a Hargita KK nem bírt a listavezetővel

Józsa Csongor 2024. október 16., 18:50

Hétközi fordulót rendeztek a női kézilabda másodosztályban. A két székelyföldi együttes hazai környezetben lépett pályára.

A Sepsi-SIC nyert, a Hargita KK vereséget szenvedett Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Szerdán délután az A csoport éllovasa, egyben eddig százszázalékos CSJ Prahova a Székelyudvarhelyi Hargita KK vendége volt. A városi sportcsarnokban a hazaiak húsz percig teljesen egyenlő ellenfelei voltak, 7–7 után ellépett a listavezető, a folytatásban fokozatosan növelte előnyét, megszerezte a győzelmet.

Sepsiszentgyörgyön a Sepsi-SIC a CS Miovenit fogadta. Itt az első játékrész teljesen nyílt volt, a pihenő után aztán a háromszékiek magasabb fokozatra kapcsoltak, amit már nem bírt az ellenfél, öttel nyertek a zöld-fehérek.

A tabellán Sepsi-SIC a második 12 ponttal, a Hargita KK 4 ponttal a hetedik.

Női kézilabda A osztály, A csoport, 5. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–CS Mioveni 29–24 (12–11).
A hazaiak gólszerzői: Nadia Gheorghe 7, Márton Vivienn és Ioana Abaza 6-6, Roxana Banu 4, Renata Pintiliescu és Alexandra Ghinea 2-2, Ioana Bita és Daniela Damian 1-1.

Székelyudvarhelyi Hargita KK–CSJ Prahova 18–33 (9–14).
A hazaiak gólszerzői: Munteanu-Korodi Krisztina 7, Chiratcu Andrea 3, Mester Noémi, Miklós Flóra és András Anett 2-2, Katona Noémi és Bálint Aliz 1-1.