A házigazda magyarok két győzelemmel kezdték a csoportküzdelmeket, a törökök elleni könnyed siker után értékes diadalt ünnepeltek a svédekkel szemben, így nemcsak a továbbjutásukat, hanem az első helyüket is bebiztosították.
Hétfőn este a gyengébb képességű észak-macedónok elleni debreceni találkozón a vártnál jóval nehezebben lendültek bele a játékba a magyar kézilabdázók. Az első félidőben nagyon szorosan alakult az eredmény, felváltva vezettek a csapatok, a szünetben a magyarok egygólos előnyben voltak.
Fordulás után viszont ritmust váltott a nemzeti együttes, egymás után öt találatot szerzett és ennek köszönhetően elhúzott.
Az ellenfél nem tudta tartani a lépést, a magyar játékosok pedig hengereltek, támadásban megállíthatatlanok voltak, és végül tízgólos különbséggel magabiztosan nyertek.
A magyar válogatott három győzelemmel az A csoport élén zárt és a maximális két pontot viszi magával a középdöntőbe, ahol egyelőre még nem lehet pontosan tudni, hogy mely együttesek lesznek a vetélytársai.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Sorra rúgja a kulcsfontosságú gólokat az Aradi UTA színeiben Marius Coman, aki a Sepsi OSK-nál jóval gyengébb mutatókkal rendelkezett.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!