A sepsiszentgyörgyiek nyerték a székely kézipárharcot a nyitófordulóban

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 14., 17:12 utolsó módosítás: 2024. szeptember 14., 17:20

Elrajtolt a román női kézilabda másodosztály 2024–2025-ös kiírása, az első játéknapon a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC hazai pályán fogadta a nyáron újraalakult Székelyudvarhelyi Hargita KK együttesét. A háromszéki gárda rendkívül magabiztosan győzött.

Magabiztos játékkal tartotta otthon a három pontot a Sepsi-SIC Fotó: Sebestyén Ervin

Komoly célokkal vágott neki az A osztálynak a Sepsi-SIC, amely idén is fiatal kerettel veszi fel a harcot a többi együttessel. Szombaton a hazai játékosok határozottan járatták a labdát, illetve a helyzetkihasználásra sem lehetett panasz, rendre jó döntést hoztak a székelyudvarhelyiek kapuja előtt.

Már a meccs elején sikerült többgólos előnyt kidolgozniuk, amit a végéig őriztek. Az első félidőben a bekapott találatokra igyekezett gyorsan válaszolni a Sepsi-SIC, végül pedig kilenc volt a különbség a felek között a szünetben (19–10).

A fordulás után előnyben maradt a háromszéki klub, azonban valamelyest feljavult a vendégek helyzetkihasználása is, így az első tétmeccsükön összesen 26 gólt szereztek. A végeredmény 38–26 lett, a Sepsi-SIC magabiztosan tartotta otthon mindhárom pontot, de a Hargita KK sem csüggedhet, sok olyan momentum volt a mérkőzésen, amire építkezhetnek a továbbiakban.

Női kézilabda, A divízió, 1. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Hargita KK 38–26 (19–10).
A hazaiak gólszerzői: Andreea Nadia Gheorghe 7, Banu Andra-Roxana 5, Sólymosi Iringó-Andrea 4, Márton Evelyn, Damian Iuliana-Daniela, Ana Martina Stan és Ghinea Karina Alexandra 3-3, Ioana Abaza, Iulia-Ioana Bita, Iulia Mihaela Constantinescu és Pintiliescu Bianca-Reanáta 2-2, Delia Rau és Daria Maria 1-1.
A vendégek gólszerzői: Andreea Chirtacu 6, Mester Noémi, Dénes Szidónia és Miklós Flóra 4-4, Munteanu-Korodi Krisztina 3, András Anett és Cramba Paula-Veronica 2-2, Német Panna 1.