Papírforma alapján könnyű meccs várt a zöld-fehér mezes lányokra, mivel a sereghajtó Fogarasi VSK vendégeként kellett szerepeljenek szerdán délután. Ennek ellenére a házigazda rendkívül összeszedetten játszott, húsz perc elteltével is döntetlen állt az eredményjelzőn (8–8), nem tudott ellépni Carmen Cartaș csapata.
Olyannyira nem, hogy a szünetben egy találattal a fogarasi alakulat vezetett (14–13), ezért változtatásokra volt szükség a második félidőben.
A fordulás után viszont nem sokat változott a játék képe, mindkét csapat nagyon fegyelmezetten szerepelt, egy adott ponton pedig már hárommal ment a hazai gárda (18–15).
A hajrában azonban ritmust váltott a Sepsi-SIC, ez pedig beválni látszott. Sorra jöttek a gólok, a védelem pedig egészen jól teljesített, így sikerült fordítani. A háromszéki csapat 26–25-re győzött, ezzel pedig megerősítette második pozícióját a tabellán a kolozsváriak előtt, azonban hat egység a lemaradása az éllovas CSJ Prahova mögött.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Három mérkőzés után megszülettek az FK Csíkszereda első góljai a labdarúgó Szuperligában, de a székelyföldiek ezúttal sem szereztek pontot: a duplázó Czékus találatai ellenére a Konstancai Farul 3–2-re nyert, az FK a hajrában szinte egyenlített.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!