A házigazda Románia Spanyolország ellen kezdett, az összecsapás elejétől a végéig a vendégek irányítottak. A romániai játékosok futottak az eredmény után, de nem tudták ledolgozni a hátrányukat és végül 25–20-ra maradtak alul.
„Szemmel láthatóan izgultak a lányok, viszont úgy gondolom, igyekeztek megmutatni a legjobb formájukat. Kicsit csalódottak vagyunk az eredmény miatt, ugyanis az elmúlt időszakban az edzéseken jobban teljesítettek, több begyakorolt figurát nem sikerült kivitelezni a spanyolok ellen. Motiváltak vagyunk, szeretnénk bizonyítani a hátralévő mérkőzéseken” – értékelt az összecsapást követően Carmen Cartaș, a román ifjúsági válogatott és a Sepsi-SIC másodosztályú női kézilabdacsapatának vezetőedzője.
Magyarország a lengyelek ellen kellett bizonyítson, a két fél mindvégig rendkívül kiélezett csatát vívott egymással, a végén pedig a magyar nemzeti csapat örülhetett, egyetlen góllal ugyan, de többet dobott ellenfelénél (25–24).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!