Hirdetés

A pihenőig bírták, a bronzért játszhatnak

A román válogatott elveszítette az elődöntőt
Fotó: EHF EURO

2018. december 14., 20:35

Jól kezdett a sztárját nélkülöző román női kézilabda-válogatott a kontinenstorna elődöntőjében. Az első félidőben többször is vezettek, a második viszont csak az ellenfélről szólt.

2018. december 14., 20:35

Párizsba már csak hat együttes jutott el a női kézilabda Európa-bajnokságon. A franciaországi tornán a fővárosban csupán a legfontosabb párharcokat rendezték. Pénteken először az ötödik helyért küzdöttek, aztán az elődöntőket játszották. Vasárnap a kisdöntőt és a finálét rendezik.

Az ötödik pozíciót a norvégok csípték el, igazi gólparádét rendeztek a skandináv rangadón, 38–29-re múlták felül a svédeket. Késő délután jöhetett az első elődöntő, az Oroszország–Románia összecsapás.

A párharc legnagyobb hiányzója Cristina Neagu volt, aki súlyos sérülést szenvedett a magyarok elleni középdöntőben. A románok sztárja a lelátóról figyelte, ahogy Eliza Bucheschi hetesből, majd Cristina Laslo egy átlövésből szerzett gólt.

Kapcsolódó

Az első negyedóra teljesen kiegyensúlyozott csatát hozott, a 15. percben nyomta meg az olimpiai címvédő szövetségi kapitánya, Jevgenyij Trefilov az időkérését jelző gombot, miután két gyors román találatot követően 6–8 állt az eredményjelzőn.

A piros-sárga-kék együttes nem szeppent meg, hogy legjobbjuk nem tudott a pályán lenni, Ana-Maria Dragut és Crina Pintea találataival háromra növelte előnyét: a 20. percben 8–11 volt az állás.

Zsinórban három orosz gól jött, egyenlítettek. A pihenőig úgy mentek a felek, hogy felváltva zörgették meg a hálót, minimális különbséggel mehettek vissza az öltözőbe (16–15).

Hirdetés

A második játékrész elején hamar időt kellett kérnie Ambros Martínnak, miután néggyel vezetett Oroszország (19–15). Hét minutumnak kellett eltelnie, hogy a román csapat gólt szerezzen a pihenőt követően.

A két Anna, Vjahirjeva és Sen megállíthatatlanok voltak, pontos lövéseikkel tartották a nyugtató előnyt. A védekezésük is feljavult, alaposan meg kellett dolgoznia Pinteáéknak minden egyes gólért.

Ahogy fogyott az idő, úgy került egyre nagyobb gödörbe Románia, képtelenek voltak az újításra. Az oroszoknak az is belefért, hogy két büntetőt kihagyjanak, az 55. percben így is héttel vezettek.

Viszonylag simán húzta be a győzelmet a sokkal jobban játszó orosz gárda, a románoknak maradt a kisdöntő.

A másik ágon a házigazda és Hollandia nézett farkasszemet. Franciaország átrohant ellenfelén, 2721 arányban nyert. A bronzmeccset vasárnap 15 órától, a döntőt pedig ezt követően 18 óra 30 perctől játsszák.

Női kézilabda Európa-bajnokság, elődöntő:

Oroszország–Románia 28–22 (16–15)
A románok gólszerzői: Ana-Maria Dragut, Crina Pintea 4-4, Gabriela Perianu, Eliza Buceschi 3-3, Cristina Laslo, Cristina Florica, Laura Chiper 2-2, Bianca Bazaliu Valentina Ardean-Elisei 1-1.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Diószegi László: továbbra is mindent megteszek, hogy legyen jövője ennek a klubnak

Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.

Medvebocs szaladt a kerékpárosok elé a Szebeni Körversenyen (videóval)

Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.

Székelyhon

Ennyi volt, visszahívták a csíkszeredai főkonzult

Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.

`
Krónika

Itt a rangsor: ezek a legjobb romániai magyar líceumok az érettségi eredmények alapján

Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es jegy.

Krónika

Bíróság elé viszi a többéves vitát az RMDSZ: Szabó Ödön beperelte Csomortányi Istvánt

A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.

Főtér

A rendszerváltás után sem volt menekvés a történelem öleléséből

Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.

Ez is érdekelheti

Akárcsak a focibajnokságban, visszahozzák a kézilabdázóknál a rájátszást

Az első vezetőtanácsi ülésén több fontos reformot is elfogadott a Román Kézilabda-szövetség. A 2027–2028-as idénytől új lebonyolítási rendszert kap az élvonal, bevezetik az ifjúsági bajnokságot és jön az orvosi joker.

Ingyen közvetítik a kézilabda-válogatott találkozóit a tévétársaságok

Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.

Több alapember maradt, légiósok sora a marosvásárhelyi kézicsapatnál

Jelentősen átalakította keretét a női kézilabda élvonalba feljutott Marosvásárhelyi VSK. Az újonc együttes az alapemberek megtartása mellett tizenkét új játékost, köztük nyolc légióst szerződtetett.

Átszervezik a kézilabda-bajnokságok rendszerét, lesz harmadosztály is

Több, a következő idényeket is érintő változtatást készít elő a Román Kézilabda-szövetség. Az élvonal marad, a tervek között szerepel a a 2. Liga átalakítása, a harmadosztály bevezetése.

Az első két meccset idegenben játssza a Marosvásárhelyi VSK újdonsült élvonalbeli kézicsapata

A Szuperkupával rajtol az új kézilabdaidény, kisorsolták a női bajnokság programját. Csak a harmadik fordulóban szerepel saját közönsége előtt a Marosvásárhelyi VSK.

A Sepsi-SIC legjobbjával elutazott a vébére a román korosztályos kéziválogatott

Véglegesítette keretét a román U20-as korosztályú női kézilabda-válogatott, amely elutazott a jövő héten kezdődő kínai világbajnokságra.

A szurkolók javára döntöttek: közvetítik a tévében a román kéziválogatottak meccseit

Nagy hírt kaptak a hazai kézilabdaszeretők, a román női és férfi válogatottak mérkőzéseit az Európa- és világbajnokságokon nemcsak online fizetős platformon, hanem a televízióban is közvetíteni fogják.

Nem kapott szabadkártyát, biztosan lemarad a vb-ről a magyar férfi kéziválogatott

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség bejelentette, hogy Szaúd-Arábia és Törökország kap szabadkártyát a 2027-es férfi világbajnokságra, ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott biztosan lemarad a tornáról.

Kerekes Éva aranyéve: csúcsra ért a Gloriával, a Coronánál folytatja a zetelaki balszélső

Élete legjobb szezonján van túl Kerekes Éva kézilabdázó, aki az elmúlt idényben klubcsapatával, a Gloriával minden megnyert, amit országszinten meg lehetett, ráadásul bemutatkozott a Bajnokok Ligájában és kipipálta első világbajnoki részvételét is.

Hiába harcolta ki a bennmaradást, mégis a másodosztályban folytatja a segesvári együttes

Mindkét mérkőzését megnyerte a brassói osztályozótornán, mégis váratlan döntést hozott a Segesvári VSK vezetősége. A klub a következő idényben nem a Bölények Ligájában, hanem a másodosztályban indítja férfi kézilabdacsapatát.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!