A pihenő után a Minaur pontosabb volt a VSK Székelyudvarhelynél

Józsa Csongor 2024. szeptember 09., 20:05

A tapasztalat és a hosszabb kispad döntött a legvégén a bronzérmes javára. Az újonc alaposan megnehezítette a dolgát, de pont nélkül maradt az első hazai meccsén a férfi kézilabda élvonalban.

Pavel Loic az első félidőben megállíthatatlan volt Fotó: Csató Andrea

A Bölények Ligája második játéknapjának zárómeccsén a VSK Székelyudvarhely először lépett pályára saját közönsége előtt ebben a szezonban. Majdnem telt ház gyűlt össze a városi sportcsarnokban, az ellenfél is igencsak neves volt, az országot a nemzetközi porondon képviselő, a tavalyi harmadik helyezett, Nagybányai Minaur személyében.

A remek hangulatban egészen jól kezdte a találkozót a házigazda, a 15. percig csak nála volt az előny, ellenfele rendre egyenlített. Ivan Eres védéseinek, illetve Pavel Loic nem kevesebb mint hat góljának köszönhetően végig tartotta a lépést, a pihenőkor csak minimális, egygólos volt a különbség (15–16).

•  Fotó: Csató Andrea
Fotó: Csató Andrea

A második játékrész elején megrázta magát a Nagybánya, ekkor valóban látszott a különbség, de csupán három találattal vezetett, igaz, majdnem az egész félidőben ez megmaradt.

Érződött, hogy kézben tartják az összecsapást, illetve a kispadról is minőségibb játékosok érkeztek. Ennek ellenére ment előre, nem adta fel a VSK, a végjátékban egy pillanatra megvolt a lehetőség, hogy eltűntesse a hátrányát.

Ezekkel viszont nem tudtak élni, elszórták a labdát, vagy nem értek el lövésig.

A Tordai Potaissa után a Nagybányai Minaur is legyőzte a székelyföldieket, összességében egészen jól mutatott mindkét meccsen a VSK Székelyudvarhely. Újból egy roppant nehéz kiszállásuk következik, az ezüstérmes Konstancai CSM-hez utaznak.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 2. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagybányai Minaur 25–27 (15–16).
Gólszerzők, VSK: Pavel Loic 6, Putnoky Szabolcs 4, Katona Tamás 3, Vladyslav Zalevskyi, Feliciano Couveiro, Komporály Attila és Csibi Hunor 2-2, Szász Előd, Tálas Huba, Aron Dedu és Bogdan Păunescu 1-1.
Minaur: Artem Kozakevych 8, Tudor Botea 6, Milan Kotrc 3, Marcus Dahlin, Anderson da Mollino és Erik Pop 2-2, Lucas Sabou, Stefan Vujic, Stevan Vujovic és Nagy Róbert 1-1.