A tervek szerint az első hivatalos mérkőzést június 13-án rendezik, a női másodosztály B csoportjában a Bukaresti CSM II. és a Bukaresti Știința között (a végeredmény befolyásolhatja a széria végső állását).
Egy nappal később pedig a Bölények Ligája 24. fordulója lesz napirenden. A férfiaknál a további játéknapok: 25. forduló – június 18., 26. forduló – június 21., a halasztott mérkőzéseket június 28-án pótolják. A Román Kupa négyes döntőjét június 24–25-én rendezik, a Bákói CSM–Bukaresti Dinamo mérkőzés végeredménye a bajnokságba is beleszámít.
A másodosztályban rögtön a döntő tornával folytatódik az idény, június 19–21. között a négy csoport első két helyezettjével.
A C csoport éllovasa, a Székelyudvarhelyi Szejke SK a D csoport másodikával, a Nagyszentmiklósi Unireával találkozik a június 19-ei negyeddöntőben. Továbbjutás esetén az elődöntőben a CSU Suceava–CSM Alexandria párharc győztese következik. A másik ág: CS Medgidia/CS Magnum Botoșani–Nagyváradi VSK/Kolozsvári U.
Június 21-én rendezik a döntőt és a harmadik helyért kiírt találkozót. A két döntős feljut a Bölények Ligájába, míg a másik két csapat június 28–30. között osztályozó tornán vesz részt az első osztály 11. és 12. helyezett együttesével (jelenleg Fogarasi VSK és CSM Vaslui).
A nőknél a tervek szerint június végéig be szeretnék fejezni a bajnokságot (még nyolc forduló van hátra), a Román Kupa két negyeddöntőjét június 16-ára, a négyes döntőt pedig június 20–21-ére ütemezték.
A másodosztályban a férfiakéhoz hasonló döntő tornát rendeznének.
Jelen állás szerint a másodosztály döntő tornájának negyeddöntőjében: Galaci CSM–Bukaresti Știința, Dacia Mioveni–Marosvásárhelyi VSK, Konstancai Neptun–HCF Piatra Neamț, Kisjenői Kőrös–CS Activ Prahova Ploiești. A Székelyudvarhelyi Női Kézilabdaklub számára véget ért a szezon.
Május 18-án újra összeül az igazgatótanács, így akkor újabb fejlemények várhatók.
Kilenc évvel ezelőtt a Sepsi OSK újoncként mutatkozott be a román labdarúgó élvonalban. Azóta nemcsak a háromszéki klub írt sikertörténetet, hanem a bajnokság mezőnye is jelentősen átalakult – megnéztük, mi minden változott 2017 óta.
Folytatódnak a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői. A Székely Sport tippjátékában ezúttal Olteán Péter, Gyimesbükk magyar polgármestere osztotta meg várakozásait a péntek esti Spanyolország–Belgium rangadó előtt.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
Ideje lecserélni a korábbi évtizedek szenvedéseire reflektáló román–magyar megbékélés fogalmát a pragmatikus együttélés kifejezésére, a tisztességes Európáért folytatott közös román–magyar párbeszédre. Vége az MCC-történészkerekasztalnak.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!