A norvégok nem sok esélyt adtak a magyaroknak

Józsa Csongor 2020. január 17., 21:01 utolsó módosítás: 2020. január 17., 21:48

Már az első negyedórában eldőlt a találkozó, Norvégia ellen elszenvedte első vereségét a magyar válogatott a férfi kézilabda Európa-bajnokságon, egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy ki lesz a győztes.

Nem volt ellenszer a skandináv támadásokra Fotó: MKSZ/Kovács Anikó

Mindkét együttes két pontot hozott magával a kontinenstorna csoportköréből. Pénteken este a középdöntő 2-es csoportjának első fordulójában a magyaroknak nem kellett utazniuk, a találkozó helyszíne a Malmö Aréna volt, ahol eddig remekeltek, két győzelmet, egy döntetlent jegyeztek.

A norvégok az elején állva hagyták a Gulyás István által irányított ellenlábast, az első négyet ők lőtték, Máthé a 7. percben talált be, majd egy minutumra rá, 6–1-nél jött az időkérés.

Sem a védekezés, sem a támadás nem ment a piros-fehér-zöldeknek. A skandinávok könnyűszerrel növelték előnyüket. A kapuban Székely váltotta Miklert, ez sem hozott újdonságot, a 18. percben már tízgólos volt a különbség (15–5).

A szünetig amolyan edzőmeccs jellege volt a párharcnak, a cserék kaptak több szerepet, felváltva potyogtak a találatok (20–12).

A második felvonás két magyar góllal indult, valamint Bánhidi piros lapjával – arcon ütötte ellenfelét. Kapaszkodott Magyarország, Székely védéseivel, pár könnyű találattal a 41. percben 23–19-re zárkóztak fel.

Még egyszer megrázta magát az ellenlábas, közelebb nem tudtak kerülni Baloghék, sima győzelmet arattak a skandinávok (36–29).

Norvégia megszerezte negyedik diadalát az Eb-n, fontos lépést tett, hogy ott legyen a legjobb négy között, a magyaroknak ezúttal nem sikerült az újabb szép eredmény, legközelebb vasárnap 17 óra 15 perctől Szlovénia ellen lépnek pályára.

Férfi kézilabda Európa-bajnokság, középdöntő, 2-es csoport, 1. forduló:
Norvégia–Magyarország 36–29 (20–12).
A magyarok gólszerzői: Nagy Bence, Ligetvári Patrik 5–5, Balogh Zsolt, Bánhidi Bence, Rosta Miklós, Máthé Dominik 3–3, Hornyák Péter 2, Bóka Bendegúz, Ubornyák Dávid, Tóth Ádám, Fekete Bálint, Szita Zoltán 1–1.