A csoportkör harmadik játéknapjához érkezett a dán-német közös rendezésű férfi kézilabda világbajnokság. Az egy döntetlent és egy győzelmet jegyzett Magyarország hétfőn délután Koppenhágában a továbbjutás szempontjából fontos meccsen Katarral mérkőzött meg.
Balogh megadta az alaphangot – akárcsak az argentinokkal szemben –, az első két gólt gyorsan bevágta. A védelem magas fala remekül blokkolta az ázsiaiak próbálkozásait. Bodó távoli löketével a 4. percben 3–0 volt, jött is az ellenfél korai időkérése.
Emberelőnyt kihasználva egyre zárkózott fel a katari együttes. A rend gyorsan visszaállt, pár apró hibát leszámítva jól játszott a magyar csapat, rendre megtalálta a találatokhoz vezető utat, Mikler védéseinek is köszönhetően tartotta a két-háromgólos különbséget.
Hornyák szélről zúdította be, a 22. percben 11–7 volt az állás.
Nagyon okos, taktikus kézilabdát bemutatva, az első felvonásban végig vezetve úgy mehettek vissza az öltözőkbe a gárdák, hogy a Csoknyai István és Vladan Matics által irányított együttes 16–11-re vezetett.
A második játékrész elején futószalagon potyogtak a találatok. Ez a piros-fehér-zöldeknek kedvezett, az adok-kapok alatt telt az idő, az előny pedig megmaradt. Egészen a 42. percig ment ez, a katariak két gyors gólja után időt kért az edződuó (22–19).
– ez volt a technikai szünet legfontosabb mondanivalója.
Az üzenet megtette hatását, Bóka és Ligetvári találataival visszaállt gyorsan a megnyugtató előny. Majd csordogált minden a már megszokott mederben, a magyarok akarata érvényesült.
A végjátékban még sikerült egy lapáttal rátenniük Bodóéknak a hitehagyott ázsiaiakkal szemben. Nem volt kérdés, behúzta második győzelmét a vébén a magyar csapat, ezzel nagy lépést tett, hogy ott lehessen a középdöntőben.
Férfi kézilabda világbajnokság, D csoport, 3. forduló:
Magyarország–Katar 32–26 (16–11)
A magyarok gólszerzői: Lékai Máté 5, Bodó Richárd, Bóka Bendegúz 4-4, Bánhidi Bence, Balogh Zsolt, Hornyák Péter, Nagy László 3-3, Ancsin Gábor, Császár Gábor, Imal Jamali 2-2, Ligetvári Péter 1.
A csoport további, hétfői mérkőzései:
Argentína–Egyiptom (19 órától)
Angola–Svédország (21 óra 30 perctől).
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!