A legvégén sem fogyott el a román kéziválogatott ereje

Székely Sport 2022. november 11., 23:53 utolsó módosítás: 2022. november 12., 00:15

A román női kézilabda-válogatott győzelemmel kezdte a középdöntőt az Európa-bajnokságon, pénteken este végig kiélezett küzdelemben, az utolsó másodpercekben szerzett találattal múlta felül Spanyolországot.

Cristina Neaguék nagyot küzdöttek a győzelemért Fotó: Facebook/FRH

Várakozáson felül teljesítettek az első félidőben a román játékosok, jól működött a támadójáték, ami nagyon jó kapusteljesítménnyel párosult, így folyamatosan három góllal vezettek. A szünet előtti percekben azonban kissé megtorpantak, emberelőnyüket kihasználva a spanyolok egyre csökkentették a hátrányukat.

A második játékrész elején is tartották minimális előnyüket Cristina Neaguék, de aztán a spanyolok fordítottak, és két találattal elhúztak. A románok viszont innen vissza tudtak kapaszkodni, és a vezetést is sikerült újra átvenniük, de csak rövid időre. A győztes kiléte az utolsó percben dőlt el, döntetlen állásnál a román gólra válaszolt a spanyol csapat, de még maradt néhány másodperc, a gyors középkezdés után Bianca Bazaliu távolról irgalmatlan erővel lőtt a kapuba, ezzel megszerezve Romániának a győzelmet.

Florentin Pera szövetségi kapitány együttese ezzel a két ponttal továbbra is a 6., utolsó helyen áll a középdöntős csoportban, és legközelebb kedden lép pályára Montenegró ellen.