Vasárnap délután a magyar férfi kézilabda-válogatott 42–30-ra legyőzte a Zöld-foki Köztársaságot a világbajnokság középdöntőinek zárásaként.
A mérkőzés elejétől a végéig a Chema Rodgríguez által felkészített gárda akarata érvényesült, gyorsan ellépett az ellenlábastól, ezt pedig fokozatosan növelve nyert.
Ez azt jelenti, hogy Magyarország pillanatnyilag a csoport második helyén áll a 2-es csoportban – ami a negyeddöntőbe való lépést jelenti. De Svédország esti sikere kell Portugália ellen a legjobb nyolc közé jutáshoz.
Amennyiben a 21 óra 30 perckor kezdődő meccsen az Európa-bajnok, világbajnoki ezüstérmes Svédország legyőzi Portugáliát, a magyarok – akiknek a legjobb hét közé jutás a céljuk – a csoport második helyén végeznek, és továbbjutnak a szerdai, stockholmi negyeddöntőbe, ahol Dánia vagy Egyiptom lesz az ellenfelük, és ezzel biztosítják helyüket a jövő tavaszi olimpiai selejtezőn.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
Az immár hétéves szatmárnémeti tehetség játékszenvedélyét, kitartását és lendületét a profi sakk árnyoldalai sem kezdhették ki. A sakkzseni édesapjával, Balog Cristiannal beszélgettünk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!