A könnyűek letudva, következik a neheze a magyaroknak

Józsa Csongor 2021. január 17., 23:09

Megnyerte második csoportmeccsét, ezzel bebiztosította helyét a következő körbe, a középdöntőbe a magyar férfi kézilabda-válogatott az egyiptomi világbajnokságon.

A bemelegítés megvolt Fotó: handballegypt.com

Vasárnap este Uruguay volt a magyarok ellenfele az A csoport második játéknapján. A Zöld-foki-szigetek elleni sima győzelem után ezen a párharc is abba a kategóriába tartozott, amit hoznia kell a Gulyás István által irányított gárdának

Jó is volt a kezdés, egymás után lőtték a gólokat a piros-fehér-zöldek, a 15. percben 11–2-nél jött az uruguayi időkérés, egyben a magyarok lecserélték az egész első sort. Ezt követően már nem volt annyira olajozott a játék, gyenge volt a védekezés, sok volt a hiba, az ellenlábas kozmetikázott az eredményen. A pihenőre így is nyolcgólos volt az előny (16–8).

A második játékrészben fokozatosan növelte előnyét a magyar csapat, inkább hasonlított ez a meccs egy könnyed edzésre, mint egy világbajnoki párharcra. Simán nyert, ezzel pedig az utolsó forduló eredményétől függetlenül matematikailag bejutott a soron következő körbe, a középdöntőbe Magyarország .

A csoport másik mérkőzését nem játszották le, miután a Zöld-foki-szigetek keretében újabb két pozitív koronavírusos esetet találtak, így nem tudtak kiállni a németek ellen.

A magyar–német találkozót kedden 21 óra 30 perctől játsszák, ez dönti el a csoportelsőséget.

Férfi kézilabda-világbajnokság, A csoport, 2. forduló:

Magyarország–Uruguay 44–18 (16–8).
A magyarok gólszerzői: Máthé 8, Győri 5, Rosta, Lékai, Boka, Bodó, Ancsin 4-4, Bánhidi, Rodriguez 3-3, Sunajko 2, Szita, Hanusz, Hornyák 1-1.

Németország–Zöld-foki-szigetek 10–0.