Szombaton délután szűkös keretet nevezett Mester Zsolt vezetőedző a Resicabányai CSU elleni meccsre, hiszen tíz mezőnyjátékos és két kapus tudott csak elutazni.
Ennek ellenére kiválóan játszottak a lányok, fokozatosan melegedtek bele a játékba, negyedórát követően hárommal vezettek. A kiváló kapusteljesítménynek köszönhetően – Sánduly Zsófia 14 védést mutatott be a mérkőzésen – az előnyt sikerült megőrizni a szünetig, amikor 10–7-re vezetett a KK.
Térfélcserét követően próbált zárkózni a házigazda, de mínusz egynél közelebb nem tudott férkőzni. A hajrá előtt sikerült visszaállítani a magabiztos előnyt, így az izgalmak a végén elmaradtak, a Hargita KK ötgólos győzelmet aratott és feljött az ötödik helyre.
Bő egyhetes szünet következik, legközelebb február 12-én, szerdán játszik a KK, 11 órakor a Kolozsvári CSU-t fogadja.
Gól nélküli döntetlennel indította a 2026-os naptári évet az FK Csíkszereda: a Szuperliga újonca első felkészülési mérkőzésén a magyar élvonalban szereplő Nyíregyházi Spartacus ellen játszott 0–0-t Törökországban.
A Csíkszeredai Sportklub kedden bejelentette, hogy közös megegyezéssel távozott a csapattól Frank Gymer.
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Párizsban ragadt kedden este Nicușor Dan román államfő a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt.
Filmbe illő rablást követett el két román állampolgár Tirolban: egy síparadicsomban loptak el egy komplett széfet.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!