Hirdetés

A hajrában kiegyenlített, a fordítás már nem jött össze a VSK Székelyudvarhelynek

Vereséget könyvelt el a VSK Székelyudvarhely
Fotó: Olti Angyalka

2026. január 17., 20:05

A pihenőt követőn végig szaladt az eredmény után a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály szombati meccsén. Tizenöt másodperccel a vége előtt kapott góllal maradtak alul a Jászvásári Poli otthonában.

2026. január 17., 20:05

Szombaton délután idegenben, a Jászvásári Poli otthonában játszotta első mérkőzését ebben az évben a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztály 12. fordulójában.

Hirdetés

Az első gólt még a vendégek szerezték, de aztán jól kezdett az ellefele, a 8. percben 5–2-re vezetett. Zsinórban szerzett három találattal gyorsan, a 10. percben kiegyenlített a VSK.

Innen kezdve teljesen kiegyenlített volt a játék képe, olyannyira, hogy az első félidőben nagy részében döntetlent mutatott az eredményjelző, a szünet előtt azonban a Poli két egymás után szerzett találattal előnyben volt (18–16).

A második felvonást is jobban indították a jászvásáriak, elhúztak néggyel, végig futott az eredmény után a Palatka Barna által irányított székelyföldi gárda.

Ebben az idényben többször sikerült az ilyen helyzeteket megoldaniuk, a végjátékban összehozták a fordítást. Ezúttal is közel jártak a bravúrhoz, az 59. percben egyenlítettek ki, de aztán a 15 másodperccel a végső dudaszó előtt a házigazdák lőtték a meccs utolsó gólját, ezzel pedig 34–33-ra nyertek.

Ez volt a VSK Székelyudvarhely negyedik veresége a csoportkör alatt, ezzel együtt maradtak a második helyen, már biztosan ott lesznek a rájátszás felsőházában. Egyetlen találkozójuk van még az alapszakaszból, jövő héten a veretlen Vidombáki CSO-t látják vendégül.

Férfi kézilabda A osztály, 12. forduló:

Jászvásári Poli–VSK Székelyudvarhely 34–33 (18–16).
A vendégek gólszerzői: Kopacz István Csongor 7, Reuț Alexandru 6, Hadnagy Lóránt és Menyhárt Barna 4-4, Szász Előd és Tornai Balázs 3-3, Csog József, Petrea Ianis és Csibi Hunor 2-2.
Hetesek: 3/2, illetve 11/8.
Kiállítások: 8–10 perc.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bajnokhoz méltó gesztust tett a döntő után a Galaci United a Sepsi Arénában

Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Mikor tér vissza Erdélybe Károly király? Gróf Kálnoky Tibor a brit uralkodó terveiről, zalánpataki napjairól, az évek óta tartó kötődésről

Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Bennmaradt az élvonalban a segesvári kézilabdacsapat

Mindkét mérkőzését megnyerte az osztályozó tornán a Segesvári VSK, ezzel kiharcolta a bennmaradást a férfi kézilabda Bölények Ligájában.

Az osztályozón már meccset kell nyernie a Segesvári VSK-nak

Minden egyes meccsét elbukta a férfi kézilabda Bölények Ligájában újonc segesvári csapat, de az osztályozón megvan a lehetősége arra, hogy bennmaradjon az élvonalban.

Portugál vezetőedzővel vágnak neki az élvonalnak a Marosvásárhelyi VSK kézilabdázói

Portugál vezetőedzőt neveztek ki a női kézilabda Virágok Ligájába feljutott Marosvásárhelyi VSK élére. Joao Florencio eredményes időszakot töltött korábbi klubjainál, az elmúlt szezonban a Nagybányai Minaurt irányította.

Történelmet írt Vidombák, feljutott a Bölények Ligájába

Lezárult a férfi kézilabda másodosztály felsőházi rájátszása. Az utolsó fordulóban dőlt el, hogy a Bukaresti Steaua és a Brassó megyei Vidomábki Teutonok jut fel a következő idényre az élvonalba, a Bölények Ligájába.

A kilencpontos büntetés sem állította meg a Steauát, döntetlennel zárta a szezont a VSK Székelyudvarhely

Az utolsó játéknapot rendezték a férfi kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában. A problémák és a pontlevonás ellenére is kiharcolta a feljutást az élvonalba a Bukaresti Steaua. Döntetlennel tett pontot az idényre a székelyföldi klub.

Végig a Marosvásárhelyi VSK vezetett a székelyföldi kézipárharcban

Nem fért kétség az élvonalbeli bajnokságba már korábban feljutott marosvásárhelyi együttes győzelméhez, amely hazai pályán fölényes játékkal múlta felül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-et.

Tizenegyedik győzelmét húzta be a Marosvásárhelyi VSK

Győzelemmel zárta idei utolsó idegenbeli mérkőzését a Marosvásárhelyi VSK a női kézilabda A osztály felsőházi rájátszásában: vasárnap 33–29-re nyert a CS Star Mioveni otthonában, és végig kézben tartotta a találkozót.

Csak a VSK Székelyudvarhely vezetett, be is húzta a kézimeccset

Nem adott esélyt a Fogarasi VSK-nak a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda A osztályban. A play-offban a második diadalt könyvelték el.

Kilenc pontot vontak le a Bukaresti Steauától

Hiába vezette magabiztosan a férfi kézilabda-bajnokság másodosztályát az idény nagy részében, lemaradhat a feljutásról. Tartozások miatt újabb pontlevonásokkal sújtották a Bukaresti Steauát.

A legjobbak között épp lecsúszott a dobogóról a Székelyudvarhelyi ISK kézicsapata

A negyedik helyen zárta az idényt a Székelyudvarhelyi ISK az ifi 1-es fiú kézilabda-bajnokságban. Már az nagy eredménynek számított, hogy bekerültek a tordai országos döntő tornára.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!