A Győr elveszítette a Vipers elleni döntőt

MTI 2022. június 05., 21:05 utolsó módosítás: 2022. június 05., 21:14

A Győri Audi ETO KC 33–31-re kikapott a Vipers Kristiansandtól a női kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi, budapesti döntőjében, így Tomori Zsuzsanna norvég csapata megvédte címét.

Szoros meccsen ugyan, de kikapott a Győr Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

A finálé egyik pikantériája az volt, hogy február 19-én, a csoportkör utolsó fordulójában a Kristiansandban 30–29-re végződött meccsen szakadt meg az ETO rekordot jelentő, hetven mérkőzésből álló veretlenségi sorozata, amely során 2018 januárjától kezdve 62 győzelem és nyolc döntetlen volt a csapat mutatója.

Az ETO keretéből Jelena Despotovic és Kari Brattset, a norvégoktól többek között Nerea Pena és Heidi Löke hiányzott az idény utolsó mérkőzésén.

A dán Esbjerg elleni elődöntő 32. percében vezetett először két góllal a Győr, ez a fináléban már a nyolcadik percben összejött. A kezdés pillanatától nagy iramot diktált mindkét csapat, a magyar bajnoki címvédő már 10–7-es előnyben is volt, ám a 191-szeres válogatott Tomori Zsuzsanna vezérletével egyre hatékonyabban védekezett a címvédő, és

tíz perc alatt 6-0-s sorozatot produkált (13–10). Szünetben a Vipers 15–13-ra vezetett.

Fotó: MTI/Kovács Anikó

A második felvonás eleje rendkívül hullámzóan alakult, előbb egyenlített a Győr, majd egy 5–1-es sorozattal megint ellépett a norvég együttes. Ahogy múltak a percek és közeledett a hajrá, egyre sürgősebbé vált az újabb egyenlítés az ETO-nak, ám ellenfele minden esetben türelmesen támadott és rendre góllal zárta az akcióit. Ambros Martín vezetőedző időt kért 22–25-nél, ám a játék képe nem változott, a címvédő megingathatatlan volt.

A 38. perctől majdnem a legvégéig felváltva estek a gólok, és mivel a hajrá is a norvégoknak sikerült jobban, tavalyi győzelmük után ismét megnyerték a BL-t.

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Az ETO 15 győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel zárta az idényt.

A kapusok közül Lunde 12, a túloldalon a pályafutása utolsó mérkőzését játszó olimpiai, világ- és Európa-bajnok francia Amandine Leynaud nyolc, Laura Glauser két lövést védett.

A két csapat hatodik egymás elleni BL-mérkőzésén négy győri siker mellett másodszor nyert a Vipers.