Vasárnap délután az egyiptomi világbajnokság zárónapján előbb a bronzmérkőzést rendezték. Spanyolország remekül indította az összecsapást, az elején elhúzott 4–0-ra.
A hatszoros világbajnok franciák csak ezt követően lendültek játékba, de a folytatásban is a hispánoknak ment jobban a védekezés és a kapusteljesítmény, 16–13-as hátrányban voltak a szünetben.
A játék képe a második félidőben sem változott, a spanyolok a 42. percben már hat, az 53. percben pedig hét találattal jobban álltak. A hajrában még felzárkóztak a franciák, de a meccs utolsó két gólját a spanyol válogatott szerezte, amely végig vezetve, megérdemelten győzött.
A spanyol együttes második alkalommal szerzett világbajnoki bronzérmet.
Férfi kézilabda-világbajnokság, kisdöntő:
Spanyolország–Franciaország 35–29 (16–13).
Döntő: Svédország–Dánia (18.30).
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!