A fiókcsapat megbotlasztotta az udvarhelyi kéziseket

Józsa Csongor 2021. december 03., 18:40 utolsó módosítás: 2021. december 03., 18:43

Nem játszott jól, sokat hibázott, a végjátékban hetest vétett, így nem tudott nyerni a Tordai Potaissa fiókcsapatának otthonában a VSK Székelyudvarhely. A rájátszás felsőháza így is meglehet.

Ezzel az elhullajtott pontokkal nem számoltak Fotó: Facebook/VSKUdvarhely

Pénteken délután a férfi kézilabda másodosztály D csoportjának tizenkettedik fordulójában a VSK Székelyudvarhely a Tordai Potaissa II. otthonában vendégszerepelt. A két csapat küzdelme végig kiélezett összecsapást hozott, hol az egyik, hol a másik vezetett, leszakítania egyik sem tudta a másikat.

A listavezető székelyföldiek először a 14. percben ragadták meg a kezdeményezést, 10–9-es hazai vezetés után zsinórban ötször találtak be, így 10–14-re módosították az állást.

Csakhogy a tordai fiatalok nem adták magukat, még a pihenőig visszajöttek, egyenlítettek (20–20).

A második felvonásban sem tudott újítani a VSK, sok hibával játszott a Sipos Lóránt által irányított együttes. Maradt a szoros küzdelem a legvégéig.

A végjátékban a kulcsmomentum az 56. percben volt: 36–37-es állásnál büntetőt vétett a vendégcsapat.. Ez sokba került, ellenlábasuk három góllal válaszolt, 39–37 után pedig már nem volt visszaút.

Kisebb meglepetésre egygólos vereséget szenvedett a VSK Székelyudvarhely, egyelőre maradt a csoportja élén. A két követője, a Segesvári VSK és a Fogarasi VSK később lép pályára. Előbbi visszaelőzheti őket, utóbbi beérheti a tabellán.

Férfi kézilabda A osztály, D csoport, 12. forduló:
Tordai Potaissa II.–VSK Székelyudvarhely 39–38 (20–20).
A vendégek gólszerzői: Komporály Attila 8, Csibi Hunor 7, Ferenczi Botond 6, Fekete Róbert és Tófalvi Krisztián 4-4, Hadnagy Lóránt és Katona Tamás 3-3, Jére Róbert 2, Pál Szilárd 1.