A fent említett mérkőzésen a Székelyudvarhelyi KC legyűrte a mumust, a Tordai Potaissát, aztán 2018 februárjában az elnök és tulajdonos, dr. Verestóy Attila halálát követően bejelentették, visszalépnek a bajnokságból. Ezt követően bár lett új klub, amely elindult a másodosztályban és többször is kiharcolta az élvonalbeli szereplés jogát, anyagi háttér hiányában mindeddig nem nevezhetett be a Bölények Ligájába.
A sportbarátok, szurkolók vasárnap 18 órától újból megtölthetik a városi sportcsarnok lelátóit, buzdíthatják kedvenceiket.
Ráadásul igazán nagy csapat érkezik Udvarhelyre, a Barcelonával mindent megnyerő, jelenleg a román válogatott szövetségi kapitányaként is tevékenykedő Xavi Pascual által irányított Bukaresti Dinamo.
A fővárosiak „pörgetik” a bajnoki mérkőzéseiket – hogy majd a BL-szereplésnél ne legyen túl sűrű a programjuk –, ez már a negyedik meccsük lesz a pontvadászatban.
A VSK Székelyudvarhely a nyitófordulóban 33–25-re maradt alul a Bákói CSM otthonában. Az edző, Sipos Lóránt a teniszből átvett kijelentéssel élt, amikor értékelte ezt a párharcot, illetve hogy mire számít a mostanitól: „Több ki nem kényszerített hibát vétettünk, sok volt a baki a védekezésünkben is. Amikor feljöhettünk volna, szorosabbá tehettük volna a párharcot, akkor elszúrtuk a lehetőségeket.
Tudatában vannak, hogy nem ők a favoritok, a fővárosiak a Bajnokok Ligája rajtjára hangolnak, csapatukban több világsztárral.
Az udvarhelyiek trénere keretproblémákkal küszködik, két beállója, Claudio Ramos és Jére Róbert is sérült. Jó hír, hogy megkapta vízumját a 22 éves angolai jobbátlövő, Feliciano Nunes Couveriro, de ő egyelőre csak nézőként lesz jelen a hétvégi meccsen, mivel a zöldkártyája még nem érkezett meg.
A Dinamo elleni összecsapás a negyedik fordulóból előrehozott mérkőzés, a VSK Udvarhelynek jövő szerdán újabb bajnoki meccse lesz, akkor a Tordai Potaissát látja vendégül.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Újabb változás történt a Sepsi OSK keretében: a háromszéki klub bejelentette, hogy nem hosszabbítja meg Darius Oroian szerződését. A 22 éves jobbhátvéd a mögöttünk hagyott idényben alapembernek számított, ennek ellenére távozik a piros-fehérektől.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
Novák Károly Eduárd pénteken úgy fogalmazott: „az orosz sportolók részvételének megtagadása” a kolozsvári ritmikus gimnasztika világkupán azzal a kockázattal jár, hogy negatív precedenst teremt a román sport számára a nemzetközi porondon.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!