Visszavágott az Ágyúsok csapata a Steauának a jégkorong Román Kupában

Dobos László 2023. november 18., 21:31 utolsó módosítás: 2023. november 18., 21:41

A Háromszéki Ágyúsok csapata szombaton este nyert a Bukaresti Steaua ellen a jégkorong Román Kupában. A házigazdák végig vezetve arattak nagyon értékes sikert.

Ezúttal a háromszékiek diadalmaskodtak Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

November 4-én, Otopeni-ben a Steaua 4–2-re legyőzte a háromszékieket, azért a vereségért akartak visszavágni az Ágyúsok. A szombat esti kézdivásárhelyi találkozón a házigazdák három találatára csak kétszer tudtak válaszolni a bukarestiek.

A fővárosiaknak több kapura lövése volt mint a székelyföldieknek, az Ágyúsok kapusa, László Arnold azonban nagyon jól védett, védési hatékonysága 92 százalékos volt. A Steaua mindkét gólja emberelőnyben született.

Jégkorong Román Kupa, 2. csoport:

Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 3–2 (1–0, 2–1, 0–1).
Gólszerzők: Márton Koppány (10.), Szőcs Zalán (36.) és Róth Zoltán (37.), illetve Danyil Martinov (25.) és Andrej Mihnyov (54.).
Kapura lövések: 21–26.
Büntetőpercek: 12–12.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Rédai Botond, illetve Bandi Csaba és Simon Roland.
Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Györffy Szilárd, Ferencz Szilárd, Bíró Ottó, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor (első sor); Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Márton Koppány, Gecse Olivér, Róth Zoltán (második sor); Antal László, Antal Előd, Márk Róbert, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás (harmadik sor); László Hunor (negyedik sor). Vezetőedző: Tódor Krisztián.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov (kapusok) – Jakub Matai, Radek Číp, Danyil Martinov, Tódor Csaba, Csergő Hunor (első sor); Adrian Irimia, Robert Timaru, Andrei Gerasimov, Florin Creangă, Andrei Filip (második sor); Timur Raszulov, Orbán Szilárd, Mihail Georgescu, Jiří Ondráček, Andrej Mihnyov (harmadik sor); Antal Alfréd, Andrei Grabari-Diaconescu, Boldizsár Cristian, Călin Lupașcu (negyedik sor). Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.

A csoport korábbi mérkőzésein: Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM 1–2 és 4–3, illetve Galaci CSM–Bukaresti Steaua 9–6 és Steaua–Ágyúsok 4–2.

Ebben a csoportban két Ágyúsok–Sapientia mérkőzés következik, november 22-én Kézdivásárhelyen, 25-én pedig Csíkkarcfalván.

Mi történt az Erste-ligás csoportban?

A jégkorong Román Kupa 1. csoportjában a három romániai Erste-ligás csapat szerepel. Az eddigi eredmények: Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub 6–3 és 7–1, Gyergyói HK–Brassói Corona 3–4, illetve Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 3–2 és 3–5.

A csoportokból az első két-két együttes jut tovább.