Agresszív letámadásokkal kezdte a csíkszeredai mérkőzést a vendég brassói gárda, és már a 2. percben bunyó miatt állt a játék, a Tousgnant–Wilson ökölpárbajért 2+2+10 perces büntetést szabtak ki a játékvezetők. A bunyó után folytatta agresszív játékát a Corona, és két csíki védelmi hibát kihasználva,
a 3. percben Trancă Dániel és Molnár Zoltán góljával már két góllal vezettek (0–2).
A folytatásban rögtön szépíthetett volna a Sportklub, a kék-fehérek szinte két teljes percet voltak kettős emberelőnyben, de egyszer sem tudták a korongot bejuttatni Polc kapujába. Az első játékrész közepén a Sportklub lőtt egy kapuvasat, majd újabb bunyó miatt állt a játék, ezúttal Láday és McFadden kapaszkodott össze.
A 13. percben újabb gólt írtak a Brassó neve mellé, emberelőnyben Finucci volt közelről eredményes (0–3).
A második harmadban többet próbálkoztak a házigazdák, és a 34. percben Taratuhin távoli lövése a brassói kapu felső sarkában kötött ki (1–3). Úgy tűnt, hogy visszajön a játékba a Sportklub, de a második szünet előtt egy kipattanót Mihály Ede közelről a csíki kapuba lőtt (1–4), és a második játékrész végén is háromgólos volt a Corona előnye.
Az utolsó játékrészben potyogtak a gólok, de a Brassó győzelme nem volt veszélyben, a mérkőzés négygólos vendégsikerrel zárult (3–7). Érdekesség, hogy
a hét brassói találat közül négyet csíki születésű játékosok ütöttek.
Sikerével a Brassó feljött az Erste Liga második helyére, a Sportklub pedig a harmadik helyről várja a folytatást.
A két erdélyi csapat ezen a héten még kétszer találkozik egymással, szombaton és vasárnap egyaránt 18.30-tól Brassóban lépnek jégre.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!