Visszavágott a Corona, tízgólos meccsen győzött Csíkszeredában

Dobos László 2021. február 10., 21:46 utolsó módosítás: 2021. február 10., 21:50

A vendég Brassói Corona 7–3-ra nyert szerdán este a Csíkszeredai Sportklub otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A mérkőzés a romániai bajnokságba is beszámított.

Helyzetkihasználásban jeleskedtek a vendég sárga-kékek. A csíkiak rengeteg gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul Fotó: Veres Nándor

Agresszív letámadásokkal kezdte a csíkszeredai mérkőzést a vendég brassói gárda, és már a 2. percben bunyó miatt állt a játék, a Tousgnant–Wilson ökölpárbajért 2+2+10 perces büntetést szabtak ki a játékvezetők. A bunyó után folytatta agresszív játékát a Corona, és két csíki védelmi hibát kihasználva,

a 3. percben Trancă Dániel és Molnár Zoltán góljával már két góllal vezettek (0–2).

A folytatásban rögtön szépíthetett volna a Sportklub, a kék-fehérek szinte két teljes percet voltak kettős emberelőnyben, de egyszer sem tudták a korongot bejuttatni Polc kapujába. Az első játékrész közepén a Sportklub lőtt egy kapuvasat, majd újabb bunyó miatt állt a játék, ezúttal Láday és McFadden kapaszkodott össze.

A 13. percben újabb gólt írtak a Brassó neve mellé, emberelőnyben Finucci volt közelről eredményes (0–3).

A második harmadban többet próbálkoztak a házigazdák, és a 34. percben Taratuhin távoli lövése a brassói kapu felső sarkában kötött ki (1–3). Úgy tűnt, hogy visszajön a játékba a Sportklub, de a második szünet előtt egy kipattanót Mihály Ede közelről a csíki kapuba lőtt (1–4), és a második játékrész végén is háromgólos volt a Corona előnye.

Az utolsó játékrészben potyogtak a gólok, de a Brassó győzelme nem volt veszélyben, a mérkőzés négygólos vendégsikerrel zárult (3–7). Érdekesség, hogy

a hét brassói találat közül négyet csíki születésű játékosok ütöttek.

Sikerével a Brassó feljött az Erste Liga második helyére, a Sportklub pedig a harmadik helyről várja a folytatást.

A két erdélyi csapat ezen a héten még kétszer találkozik egymással, szombaton és vasárnap egyaránt 18.30-tól Brassóban lépnek jégre.

Jégkorong, Erste Liga, romániai bajnoki alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 3–7 (0–3, 1–1, 2–3).
Gólszerzők: Andrej Taratuhin (34.), Colton Yellow Horn (46.) és Becze Tihamér (48.), illetve Trancă Dániel (2.), Molnár Zoltán (3.), Carlo Finucci (13. és 41.), Mihály Ede (39.), Tor Benjamin Wilson (57.) és Bors Huba Ferenc (58.).
Kapura lövések: 48–37.
Büntetőpercek: 38–28 (ebből a csíki Tousignant-nak és Ládaynak, illetve a brassói Wlsonnak 10-10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Radu Gabriel és Sikó Szilárd Levente, illetve Magyar Áron és Andrieș Gherghieș.